Trwa ładowanie...
d4fuw36
d4fuw36

Telesto zadebiutuje na NewConnect 26 lipca

...
Share
d4fuw36

21.07. Warszawa (PAP) - Telesto, producent systemów mgłowych, zadebiutuje na rynku NewConnect 26 lipca - podała GPW w czwartkowym komunikacie.

Do obrotu na NewConnect zostanie wprowadzone 500.000 akcji serii A i 90.000 akcji serii B.

W dokumencie informacyjnym spółka podała, że środki pozyskane w wyniku objęcia akcji serii B przeznaczyła na zakup uprawnień do wykorzystywania praw własności przemysłowej oraz know-how związanych z systemami wytwarzania i wykorzystywania mgły wodnej dla celów redukcji zapylania oraz do sfinansowania bieżącej realizacji projektów już zakontraktowanych oraz planowanych w najbliższym okresie.

d4fuw36

Strategia Telesto zakłada dynamiczny wzrost sprzedaży prowadzący do osiągnięcia rentowności. W dłuższym okresie, spółka chce osiągnąć stabilny wzrost przy zachowaniu wysokiej rentowności. Spółka zamierza zbudować stabilną pozycję na polskim rynku oraz sukcesywne zwiększać działalność na rynkach zagranicznych.

Telesto jest spółką córką Telesto sp. z o.o., która prowadzi działalność badawczo - rozwojową związaną z opracowywaniem i wdrażaniem technik opartych o mgłę wodną, dla różnych celów, w tym przede wszystkim przeciwpożarowych i przeciwpyłowych. Spółka córka natomiast zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i serwisowaniem wszelkiego rodzaju systemów odpylających na bazie systemów mgłowych.

Obok szerokiego zastosowania systemów mgłowych Telesto w działalności przeciwpożarowej, jedną z najbardziej rozwiniętych i dopracowanych gałęzi ich zastosowań, jest działanie przeciwpyłowe, wykorzystywane w energetyce, kopalniach węgla, koksowniach, zakładach obróbki drewna, czy na składowiskach. Opracowany przez Telesto sp. z o.o. system nadaje się do kontroli wszystkich rodzajów pyłu, a w szczególności tych powstających podczas wszelkiego rodzaju przesypów, zasypów i każdego rodzaju ruchów powietrza.

Telesto obsługuje większość polskich spółek węglowych oraz wiele elektrowni i elektrociepłowni. Swój produkt sprzedaje też na rynkach zagranicznych.

W 2010 roku Telesto miał 1,4 mln zł przychodów, 1 mln zł straty operacyjnej oraz 850 tys. zł straty netto.(PAP)

mto/ jtt/

d4fuw36

Podziel się opinią

Share
d4fuw36
d4fuw36