Qaqwqwrqw
tvp

Telewizja Kurskiego ma kłopot z rzetelnością. Miażdżący sondaż

Polsat News i TVN 24 są lepiej oceniane niż informacyjny kanał telewizji publicznej TVP Info. Tak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". 50 proc. respondentów twierdzi, że źle ocenia rzetelność "Wiadomości", flagowego programu informacyjnego telewizyjnej Jedynki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Połowa respondentów twierdzi, że źle ocenia rzetelność "Wiadomości".
Połowa respondentów twierdzi, że źle ocenia rzetelność "Wiadomości". (Youtube.com)
Qaqwqwrqw

Prezes TVP Jacek Kurski uważa swoją telewizję za "ostoję prawdy, wolności, pluralizmu medialnego w Polsce". Z najnowszego sondażu IBRiS wynika jednak, że z prezesem TVP nie zgadza się większość badanych. 50 proc. respondentów twierdzi, że źle ocenia rzetelność "Wiadomości". 29 proc. jest przeciwnego zdania.

Z kolei rzetelność całego kanału informacyjnego czyli TVP Info, negatywnie ocenia 43 proc., a pozytywnie niespełna 30 proc.

CZYTAJ: Prezydent wchodzi do gry o TVP. Może zablokować kroplówkę dla telewizji publicznej

Qaqwqwrqw

Rzetelność głównego programu informacyjnego TVN, czyli "Faktów", pozytywnie ocenia ponad 56 proc. badanych, a negatywnie 22,5 proc. Co do rzetelności TVN 24 – sytuacja jest podobna: ponad 54 proc. uważa antenę za rzetelną, a 18 proc. – nie.

W sondażu dla "Rzeczpospolitej", na tle konkurencji najsolidniej wypada Polsat zarówno w swoim głównym programie informacyjnym "Wydarzenia" (prawie 60 proc. ocen pozytywnych i 11,4 proc. negatywnych), jak i w ocenie całej anteny Polsat News. Za rzetelną uważa ją ponad 45 proc. badanych, a 12 proc. ma zdanie przeciwne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw