Trwa ładowanie...
d4andor

Telewizja Polska zaciągnie wielomilionową pożyczkę?

"Nasz Dziennik" zastanawia się, czy Telewizja Polska weźmie kredyt w banku, którego włoski właściciel zamieszany jest w międzynarodową aferę dotyczącą prania mafijnych pieniędzy. Jak podaje gazeta, TVP ubiega się o wielomilionową pożyczkę w Pekao SA.

Share
d4andor

"Nasz Dziennik" zastanawia się, czy Telewizja Polska weźmie kredyt w banku, którego włoski właściciel zamieszany jest w międzynarodową aferę dotyczącą prania mafijnych pieniędzy. Jak podaje gazeta, TVP ubiega się o wielomilionową pożyczkę w Pekao SA, należącym do włoskiej grupy UniCredit.

Gazeta podaje, że kredyty w Pekao SA zaciągnęły już główne komercyjne grupy medialne: ITI - właściciel telewizji TVN oraz Agora - wydawca "Gazety Wyborczej". Teraz kolej na TVP.

Telewizja publiczna, która ma problemy w związku z niską ściągalnością abonamentu, ubiega się w Pekao SA, należącym do włoskiej grupy UniCredit, o kredyt na kwotę 100 milionów złotych. Zgoda na zaciągnięcie kredytu zależy od ministra skarbu Aleksandra Grada. Warto jednak, by wziął pod uwagę wpływ uzależnienia kredytowego na misję informacyjną TVP - zauważa "Nasz Dziennik".

d4andor

Podziel się opinią

Share
d4andor
d4andor