Trwa ładowanie...

Ten supermarket walczy z marnotrawieniem żywności

Inicjatorzy akcji zapewniają, że oferowane przez nich produkty są w 100 proc. nieszkodliwe. Tworząc sklep myśleli o pomocy rodzinom, ale też o zmniejszeniu ilości wyrzucanego do śmieci jedzenia.

Share
Ten supermarket walczy z marnotrawieniem żywności
Źródło: Fotolia, fot: Fotolia
dvlw7qf

W portugalskim Porto powstał internetowy supermarket, który sprzeciwia się marnotrawieniu żywności. Sklep oferuje produkty, które zbliżają się do wyznaczonych na opakowaniach dat ważności. Ich ceny średnio są co najmniej o połowę niższe.

Na kupowanych przez nas produktach często widnieje napis: "Najlepiej spożyć przed...". Jednak, jak zapewniają pomysłodawcy, te daty nie pokrywają się z rzeczywistym okresem ich ważności. A mimo to kiedy się zbliżają, większość sklepów pozbywa się towarów z krótkim terminem ważności.

Taką właśnie żywność i kosmetyki oferuje portugalski supermarket. Wśród ponad 400 artykułów są: tańsze o 70 procent makarony, ryż, soki i przyprawy. A do tego napoje, szampony i żywność dla psów i kotów. Zamówienia mogą składać mieszkańcy Hiszpanii i Portugalii. Bez względu na odległość dostają je w ciągu 48 godzin.

Inicjatorzy akcji zapewniają, że oferowane przez nich produkty są w 100 procentach nieszkodliwe. Tworząc "zielony supermarket" myśleli o pomocy rodzinom, ale też planecie i zmniejszeniu ilości wyrzucanego do śmieci jedzenia. W ciągu trzech miesięcy istnienia, supermarket uratował od zniszczenia 5 ton żywności.

Tylko w Hiszpanii, rocznie, marnotrawionych jest ponad milion ton żywności.

dvlw7qf

Podziel się opinią

Share
dvlw7qf
dvlw7qf