Trwa ładowanie...

Ten wynalazek może zmienić świat

Nareszcie! Jeden z największych problemów współczesnego świata - przywierający do butelek ketchup - został rozwiązany. Wszystko za sprawą studentów Massachusetts Institute of Technology, którzy opracowali specjalny nieprzywierający materiał - pisze "Yahoo".

Ten wynalazek może zmienić światŹródło: youtube
d2iyduy
d2iyduy

Substancja o nazwie "LiquiGlide" jest całkowicie nietoksyczna i można nią pokryć wnętrza każdej butelki, zarówno plastikowej, jak i szklanej. Wszystko dzięki jej strukturze.

Cała sprawa brzmi na pierwszy rzut oka mało poważnie, jednak dzięki takiemu wynalazkowi można będzie zaoszczędzić rocznie nawet do miliona ton żywności wyrzucanej do śmietnika. Takiego zdania jest Dave Smith z MIT.

LiquiGlide początkowo w ogóle nie miał mieć zastosowania w przemyśle spożywczym. Został stworzony jako pokrycie antylodowe lub pokrycie rur czy elementów silnika, które ułatwiłoby radzenie sobie z zatorami ropy, paliwa czy oleju.

Substancja jest gotowa i tylko czeka na zastosowanie w naszych butelkach. Jest o co walczyć. Rynek opakowań warty jest 33 miliardy dolarów w samych Stanach.

Na filmie poniżej prezentujemy, jak ketchup przywiera do normalnej butelki i jak nie przywiera do butelki pokrytej substancją LiquiGlide:

d2iyduy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iyduy