Trwa ładowanie...

Ten wynalazek może zmienić świat

Nareszcie! Jeden z największych problemów współczesnego świata - przywierający do butelek ketchup - został rozwiązany. Wszystko za sprawą studentów Massachusetts Institute of Technology, którzy opracowali specjalny nieprzywierający materiał - pisze "Yahoo".

Share
Ten wynalazek może zmienić świat
Źródło: youtube
d1p1ci8

Substancja o nazwie "LiquiGlide" jest całkowicie nietoksyczna i można nią pokryć wnętrza każdej butelki, zarówno plastikowej, jak i szklanej. Wszystko dzięki jej strukturze.

Cała sprawa brzmi na pierwszy rzut oka mało poważnie, jednak dzięki takiemu wynalazkowi można będzie zaoszczędzić rocznie nawet do miliona ton żywności wyrzucanej do śmietnika. Takiego zdania jest Dave Smith z MIT.

LiquiGlide początkowo w ogóle nie miał mieć zastosowania w przemyśle spożywczym. Został stworzony jako pokrycie antylodowe lub pokrycie rur czy elementów silnika, które ułatwiłoby radzenie sobie z zatorami ropy, paliwa czy oleju.

Substancja jest gotowa i tylko czeka na zastosowanie w naszych butelkach. Jest o co walczyć. Rynek opakowań warty jest 33 miliardy dolarów w samych Stanach.

Na filmie poniżej prezentujemy, jak ketchup przywiera do normalnej butelki i jak nie przywiera do butelki pokrytej substancją LiquiGlide:

d1p1ci8

Podziel się opinią

Share
d1p1ci8
d1p1ci8