Trwa ładowanie...
d34seuv

Teraz możliwe nowe otwarcie dla LOT-u - Mikosz

10.05. Warszawa (PAP) - Decyzja Sejmu o umożliwieniu sprzedaży PLL LOT jest nowym otwarciem dla spółki, umożliwiającym jej realną prywatyzację - powiedział w piątek PAP prezes...

d34seuv
d34seuv

10.05. Warszawa (PAP) - Decyzja Sejmu o umożliwieniu sprzedaży PLL LOT jest nowym otwarciem dla spółki, umożliwiającym jej realną prywatyzację - powiedział w piątek PAP prezes przewoźnika Sebastian Mikosz.

"To bardzo dobra decyzja dla spółki. To czyni prywatyzację możliwą, do tej pory, w mojej ocenie, była ona niemożliwa" - oświadczył Mikosz. Zaznaczył, że zmiana przepisów dot. LOT jest szansą na rozwój spółki.

"Konsolidacja linii lotniczych jest nieunikniona i LOT musi brać w tym udział" - powiedział prezes. Wyraził nadzieję, że przyjętą przez Sejm ustawę poprze Senat, a także prezydent.

Resort skarbu przygotowując zmianę przepisów argumentował, że ustawowy nakaz zachowania co najmniej 51 proc. akcji LOT "przekładał się na mniejsze zainteresowanie potencjalnych inwestorów".

Sejm uchylił w piątek ustawę o przekształceniu własnościowym PLL LOT. Oznacza to, że Skarb Państwa nie będzie już musiał zachować co najmniej 51 proc. akcji polskiego przewoźnika, tym samym otwarta została droga do prywatyzacji spółki.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą przyszłe decyzje właścicielskie będą nadal podlegały ograniczeniom m.in. prawa unijnego. (PAP)

aop/ jra/ asa/

d34seuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34seuv