Trwa ładowanie...
d4f6zhr

Terlecki: Prezydium Sejmu decyduje jutro, czy głosowanie ws. RPP będzie w piątek

Warszawa 13.01.2016 (ISBnews) - Prezydium Sejmu podejmie jutro decyzję, czy w piątek odbędzie się głosowanie w Sejmie w sprawie wyboru nowych członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP), poinformował ISBnews przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Ryszard Terlecki.

Share
d4f6zhr

"Jutro zbiera się Prezydium Sejmu i ostatecznie zostanie podjęta decyzja w sprawie włączenia do piątkowego posiedzenia Sejmu głosowania nad kandydatami do RPP" - powiedział Terlecki w rozmowie z ISBnews.

W harmonogramie prac trwającego od środy do piątku posiedzenia Sejmu nie znalazła się informacja o głosowaniu nad kandydaturami do RPP. Wczoraj po przesłuchaniu kandydatów w Komisji Finansów Publicznych jej przewodniczący Andrzej Jaworski powiedział mediom, że "najprawdopodobniej głosowanie odbędzie się w piątek".

Dzisiaj Senat wybrał swoich przedstawicieli do RPP - zostali nimi: Eugeniusz Gatnar, Marek Chrzanowski i Jerzy Kropiwnicki, zgłoszeni przez PiS.

Jak podkreślali analitycy Raiffeisen Polbanku, na początku lutego decyzję o stopach procentowych podejmie już RPP z 3 nowymi członkami nominowanymi przez Senat i 2 nominowanymi przez Sejm. W marcu dołączy do nich trzeci członek wskazany przez Sejm oraz 2 członków mianowanych przez Prezydenta.

Marek Knitter

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4f6zhr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6zhr
d4f6zhr