Trwa ładowanie...

Tesco ma już dość znikających wózków. Straszy klientów więzieniem

Pracownicy jednego z warszawskich sklepów Tesco ganiają za wózkami po okolicznych blokowiskach. Przedstawiciele sieci przypominają więc klientom o zapisach Kodeksu karnego.
Share
Klienci odwożą w wózkach zakupy pod same bloki. Nie zawsze je jednak odprowadzają
Klienci odwożą w wózkach zakupy pod same bloki. Nie zawsze je jednak odprowadzająŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
d1h4bp6

Problem z wózkami znikającymi z Tesco przy ul. Górczewskiej w Warszawie nie jest nowy. Sklep mieści się przy blokowiskach i niektórzy klienci wiozą zakupy pod same klatki schodowe. Odprowadzić ich już często nie ma komu.

W ubiegłym roku przedstawiciele Tesco przyznawali, że wysyłają pracowników na obchody po osiedlach w celu odszukania zaginionej własności. Twierdzili jednak, że problem jest marginalny i nie sieć nie podejmowała żadnych działań. Miarka się najwidoczniej przebrała.

Zobacz także: Stacje benzynowe konkurencją dla dyskontów i sklepów osiedlowych. Rośnie asortyment

Jak donosi serwis warszawa.naszemiasto.pl, klienci Tesco przy ul. Górczewskiej są obecnie ostrzegani przed konsekwencjami zabierania sklepowych wózków. Ich wyprowadzanie poza teren sklepu jest kradzieżą z art. 278 § 1 KK: "Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu".

Poprosiliśmy przedstawicieli Tesco o informacje na temat skali zjawiska "znikających" wózków. Czekamy na odpowiedź.

d1h4bp6

Podziel się opinią

Share
d1h4bp6
d1h4bp6