Trwa ładowanie...

Test kluczowego wsparcia 36 653 – 37 420 pkt?

Środowa sesja nie wniosła niczego nowego do obrazu rynku. Notowania WIG-u rozpoczęły się od plusów rzędu 0,5%, strona podażowa potrzebowała jednak niecałą godzinę, aby zniwelować różnicę do wtorkowego odniesienia. To był ostatni gwałtowny ruch wykresu tego dnia. Od tego momentu, do samego zamknięcia, obserwowaliśmy trend boczny.

Test kluczowego wsparcia 36 653 – 37 420 pkt?Źródło: WP.PL, fot: BM BPH
d1fmi91
d1fmi91
(fot. wykres WIG/ BM BPH)
Źródło: (fot. wykres WIG/ BM BPH)

Środowa sesja nie wniosła niczego nowego do obrazu rynku. Notowania WIG-u rozpoczęły się od plusów rzędu 0,5%, strona podażowa potrzebowała jednak niecałą godzinę, aby zniwelować różnicę do wtorkowego odniesienia. To był ostatni gwałtowny ruch wykresu tego dnia. Od tego momentu, do samego zamknięcia, obserwowaliśmy trend boczny.

WIG zamknął się +0,2%, WIG20 +0,3%, mWIG40 +0,45%, sWIG80 -0,35%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niewiele ponad 1,2 mld zł. Spośród blue chipów na wyróżnienie zasługuje spora zwyżka ceny akcji TVN, prawie +8%. We wzrostach pomogło podniesienie rekomendacji przez Unicredit z „trzymaj” do „kupuj”. Również spółki paliwowe, Lotos oraz PKN Orlen, dostały pozytywne rekomendacje, w efekcie zyskiwały odpowiednio +4,1% oraz +2,5%. To były jedne z niewielu ciekawych akcentów sesji, dominowała niepewność. Sytuacja związana z kryzysem finansowym w USA jest zbyt niejasna, aby rynek obrał jakiś konkretny kierunek. Wygląda na to, że inwestorzy ochłonęli po mocnych wrażeniach poprzedniego tygodnia i przyjęli postawę wyczekującą, co nieco bardziej sprzyja stronie podażowej.

d1fmi91

Giełdy w Stanach Zjednoczonych zakończyły środowe notowania neutralnie. W czwartek publikowane jest sporo ważnych danych makro, raczej jednak nie będą miały znaczącego wpływu na przebieg sesji na GPW.

Wczorajsza sesja przyniosła jedynie niewielkie zmiany w obrazie AT. Powstała szpulka o niewielkim zakresie zmian, sugerująca brak zdecydowania w okolicy środowego zamknięcia, a tym samym w górnym ograniczeniu luki 36 653 – 37 420 pkt. Obszar ten jest ważnym rejonem WIGu, od którego zależy jego dalszy ruch. Widoczny tutaj popyt daje szansę na utrzymanie indeksu powyżej dolnego ograniczenia luki i szansę na powrót wzrostów. Jednak ten ruch jest powstrzymywany przez podobny obszar powyżej, w postaci luki bessy z 23.09. W przypadku zamknięcia powyżej wspomnianej luki indeks bardzo szybko może przystąpić do ataku na ostatni szczyt i lukę bessy z 15.09.

Popyt jest jednak tutaj w dużo trudniejszej sytuacji i będzie potrzebował dużo siły, aby zrealizować swój scenariusz, gdyż większość wskaźników oraz dominujący trend spadkowy sprzyja podaży. Na uwagę zasługuje STS, który wygenerował wstępny sygnał sprzedaży oraz wciąż negatywne wskazania MACD oraz ADX. Jednak to nie przekreśla szans indeksu co do wzrostu, gdyż luka poniżej przeszła test z powodzeniem dwukrotnie, natomiast luka powyżej jeszcze nie miała szansy.

KALENDARIUM
Dane makro

d1fmi91

14:30 USA - dane o nowych podaniach o zasiłki dla bezrobotnych za ostatni tydzień (poprzednia wartość: 455 tys., oczekiwania: 450 tys.)
14:30 USA - dane o dynamice zamówień na dobra trwałe za sierpień (poprzednia wartość: 1,3%, oczekiwania: -1,3%)
16:00 USA - dane o wielkości i dynamice zmian sprzedaży nowych domów za sierpień (poprzednia wartość: 515 tys., oczekiwania: 518 tys.)

Spółki

DGA 25.09 spółka w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony inwestorów i akcjonariuszy, przekazuje do wiadomości, iż prognozowany wynik netto spółki. za III kwartał br. nie będzie ujemny. Prognozowany zysk netto za IV kwartał, w oparciu o zawarte kontrakty i złożone oferty szacowany jest na kwotę 1 mln zł.
Zgodnie z przyjętą polityką informacyjną, spółka będzie bieżąco informować o zawartych kontraktach.
BM BPH W III kwartale 2007 r. grupa osiągnęła wynik netto na poziomie powyżej 1 mln zł. Z informacji spółki dotyczącej wyników III kwartału br. trudno określić szacunkowy zysk netto. Z kolei IV kwartał br. według zapowiedzi zarządu spółki będzie nieco lepszy niż przed rokiem. W tym roku w IV kwartale grupa spodziewa się osiągnięcia 1 mln zł wobec 0,87 mln rok wcześniej. Informacja podana przez spółkę może mieć lekko pozytywny wydźwięk na kurs akcji.

INSTAL LUBLIN>
25.09 spółka poinformowała, że w dniu 24 września 2008 roku otrzymała kolejną podpisaną umowę z jednym podmiotem, której przedmiotem jest wykonanie prac branży sanitarnej związanych z inwestycją pt.: "Budowa Salonu Meblowego Black Red White S.A. w Bydgoszczy". Zamawiający: Black Red White S.A. Biłgoraj. Wartość umowy: 1 432 485 PLN netto. BM BPH Spółka nie podała terminu realizacji ani terminu rozliczenia kontraktu. Kwota kontraktu w relacji do rocznych przychodów ze sprzedaży spółki za 2007 r (5 023 tys. zł) stanowi prawie 30 %. Informacja podana przez spółkę jest korzystna i należy oczekiwać mocniejszego od rynku zachowania kursu akcji.

Kalendarium
Wydarzenia w spółkach

PKN Orlen - raport półroczny za 2008 rok

d1fmi91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fmi91