Trwa ładowanie...
d3ptgx0
15-02-2017 10:35

TH Real Estate i Neinver mają 344 mln euro finansowania m.in. dla Factory Poznań

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - TH Real Estate oraz Neinver pozyskały finansowanie w kwocie 344 mln euro dla pięciu centrów outletowych w Europie, w tym Factory Poznań, podały spółki.

d3ptgx0
d3ptgx0

"Niedawno obie firmy przejęły sześć centrów outletowych w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Finansowanie obejmie pięć z nich: hiszpańskie San Sebastian de los Reyes The Style Outlets, Getafe The Style Outlets, Las Rozas The Style Outlets, zlokalizowane we Włoszech Vicolungo The Style Outlets oraz polskie Factory Poznań" - czytamy w komunikacie.

187 mln euro dla trzech hiszpańskich obiektów zapewnią w okresie 7 lat banki Crédit Agricole Corporate and Investment Bank i Natixis. Środki w wysokości 126 mln euro na potrzeby Vicolungo zostaną przekazane przez Crédit Agricole Corporate and Investment Bank. Natomiast Factory Poznań uzyskało fundusze od konsorcjum prowadzonego przez ING Bank, w ramach rozszerzenia umowy obejmującej dwa inne polskie obiekty zarządzane przez JV (Factory Warszawa Annopol oraz Factory i Futura Park Kraków). BG BNP Paribas przyłączył się do konsorcjum w związku z nabyciem poznańskiego centrum, podano także.

"Pozyskane finansowanie stanowić będzie dodatkowe wsparcie i zwiększy zwroty dla inwestorów w obrębie całej naszej platformy outletów, która obejmuje w tej chwili 11 doskonale funkcjonujących obiektów handlowych w Europie" - skomentowała head of treasury w TH Real Estate Farrah Brown, cytowana w komunikacie.

TH Real Estate to jeden z największych zarządców nieruchomości na świecie.

Neiver jest wiodącym w branży specjalistą w zakresie budownictwa, inwestycji na rynku nieruchomości i zarządzania aktywami, a także drugim w Europie operatorem outletów i liderem tego rynku w Hiszpanii i Polsce.

(ISBnews)

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0