Trwa ładowanie...

Tłusty czwartek. Przeglądamy gazetki reklamowe w poszukiwaniu najtańszych pączków

Niektórzy nie mają nic przeciwko płaceniu w cukierni 6 czy 7 zł za pączka, innym włącza się "poszukiwacz ofert". Tradycyjnie niskie ceny pączków na Tłusty Czwartek są w dyskontach. Zaczynają się tam od 25 groszy, ale jest warunek: trzeba kupić jednocześnie kilka sztuk. Sprawdzamy, jak najtaniej "zaopatrzyć" rodzinę w pączki.

Share
W zeszłym roku tylko jedna sieć sprzedała  17 mln pączków w tygodniu "tłustoczwartkowym"
W zeszłym roku tylko jedna sieć sprzedała 17 mln pączków w tygodniu "tłustoczwartkowym"Źródło: wp.pl
d3lh0wb

W Tłusty Czwartek można zapomnieć o liczeniu kalorii i zjeść tyle pączków, na ile mamy ochotę. Nie muszą to też być tradycyjne pączki z marmoladą, bo od lat o naszą uwagę walczą też pączki z innym nadzieniem oraz amerykańskie donaty.

Mamy wybór nie tylko co do smaków, kształtów i tego, czy pączek będzie z cukrem pudrem czy lukrem, lecz również co do tego, ile chcemy za niego zapłacić. Ceny w cukierniach zaczynają się od 3 zł. W dyskontach za 3 złote kupimy nawet 10 sztuk. Każdemu wedle potrzeb, gustu i możliwości.

d3lh0wb

17 mln pączków w tydzień. Tylko w jednej sieci

Poza pączkami, które są w codziennej ofercie Biedronki, sieć wprowadza z okazji Tłustego Czwartku "wielopaki". Cena opakowania 12 sztuk pączków z marmoladą (65 g) to 2,99 zł za opakowanie, czyli jedynie 0,25 gr za sztukę (oferta dostępna z kartą Moja Biedronka). Nieco większe pączki (80 g) kosztują 55 groszy za sztukę. Oprócz tradycyjnych wariantów sieć zachęca do zakupu pączków w kształcie serca z nadzieniem malinowym, z powidłami i skórką pomarańczową czy pączków z nadzieniem o smaku wiśniowym lub różanym (wszystkie za 1,99 zł/szt.).

Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Sieć wyliczyła, że w zeszłym roku w "tłustoczwartkowym" tygodniu sprzedała ponad 17 milionów pączków i donatów. Jak widać: jest o co walczyć.

d3lh0wb

12 pączków za 3 zł w Lidlu

Lidl promuje pączki z nadzieniem wieloowocowym za 79 groszy. Przy zakupie 12 sztuk cena spada do 25 groszy za sztukę. "Pączki premium" kosztują 3 zł. Korzystający z aplikacji "Lidl Plus" będą natomiast mogli kupić cztery donaty w cenie trzech.

Ceny pojedynczych pączków w Auchan zaczynają się od 89 groszy, ale zasada, że im więcej, tym taniej, i tu ma zastosowanie. Przy zakupie 10 sztuk cena spada do 60 groszy za sztukę. Co zabawne, w gazetce reklamującej produkty na Tłusty Czwartek znalazł się również rogal poznański, nawiązujący do rogala marcińskiego (oryginalna nazwa jest zastrzeżona, więc producenci spoza Poznania wymyślają alternatywne nazwy), który tradycyjnie kojarzy się z 11 listopada.

W Aldi ceny pączków zaczynają się od 99 groszy (pączek z marmoladą oraz z adwokatem). Jeśli dopłacimy złotówkę, możemy kupić pączka w kształcie serca z podwójnym nadzieniem.

d3lh0wb

We wszystkich sieciach dostępne też będą faworki (zwane w niektórych regionach chrustami). W Lidlu za 200 g zapłacimy 4,99 zł, tyle samo w Aldi.

"Tłustoczwartkowe" świętowanie sieci już zaczęły. W Auchan na przykład specjalna oferta obowiązuje już od poniedziałku 8 lutego do wyczerpania zapasów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lh0wb

Podziel się opinią

Share
d3lh0wb
d3lh0wb