Trwa ładowanie...
specjaliści
22-01-2014 11:16

To ich będą zatrudniać w najbliższych miesiącach

Księgowość i firmy konsultingowe, kancelarie prawne, IT, motoryzacja, lotnictwo, centra usług wspólnych – to w tych branżach będą zatrudniać najwięcej fachowców w najbliższych miesiącach

To ich będą zatrudniać w najbliższych miesiącachŹródło: © dmitrimaruta - Fotolia.com
d2vvr2p
d2vvr2p

Księgowość i firmy konsultingowe, kancelarie prawne, IT, motoryzacja, lotnictwo, centra usług wspólnych – to w tych branżach będą zatrudniać najwięcej fachowców w najbliższych miesiącach, wynika z raportu Antal International, międzynarodowej firmy zajmującej się rekrutacją menedżerów i specjalistów.

63 proc. badanych firm w Polsce planuje zatrudniać specjalistów i to już na początku roku. Duże rotacje w zatrudnieniu mają wystąpić w bankowości, ubezpieczeniach, a także IT oraz telekomunikacji. Według Antal w tych branżach pracodawcy często deklarowali plany zarówno rekrutacji, jak i zwolnień.

Zapowiadają się zmiany na rynku pracy w sektorze bankowości. Tu będzie największe zapotrzebowanie na doradców sektora małych i średnich przedsiębiorstw i na menedżerów ds. zarządzania relacjami z klientem. Z kolei inwestycje banków w nowe technologie spowodują spadek zatrudnienia w tzw. back office (zapleczu administracyjnym).

Niezmiennie duży ruch rekrutacyjny będzie w IT i w telekomunikacji, zwłaszcza jeśli chodzi o pracowników specjalizujących się w rozwiązaniach mobilnych i związanych z tzw. chmurą. Branże, w których odnotowano dużą stabilność w zatrudnieniu (niższy niż średnia odsetek pracodawców planujących rekrutacje w pierwszym kwartale 2014 r. przy jednocześnie bardzo niskim odsetku pracodawców zwalniających), to: zdrowie, farmacja, transport spedycja i logistyka, nieruchomości, produkcja przemysłowa oraz energetyka.

d2vvr2p

"Nieco w tyle z planami rekrutacji pozostają pracodawcy z branż: FMCG, handel detaliczny, budownictwo oraz elektronika. Należy jednak zauważyć, że mimo to, tendencji w tych branżach nie można określić jako złej. Ponad 40 proc. pracodawców rekrutujących daje podstawy sądzić, że już w przyszłym kwartale specjaliści i menedżerowie będą mogli liczyć na poprawę sytuacji" - napisano w raporcie.

Pracownicy, którzy będą najbardziej poszukiwani w 2014 r.

 1. specjaliści i menedżerowie od bankowości przedsiębiorstw,
 1. specjaliści i menedżerowie ds. ryzyka,
 1. inżynierowie konstruktorzy,
 1. przedstawiciele handlowi frachtu morskiego i lotniczego,
 1. kierownicy ds. kluczowych klientów odpowiedzialni za wprowadzanie marek własnych,
 1. specjaliści i menedżerowie ds. refundacji leków,
 1. menedżerowie marki kierownicy centrów dystrybucji,
 1. programiści,
 1. inżynierowie budowy,
 1. HR business partnerzy. Komu będzie na rynku pracy trudniej
 1. specjaliści i menedżerowie back office w bankowości,
 1. marketingowcy w branżach technicznych,
 1. regionalni kierownicy sprzedaży,
 1. przedstawiciele medyczni,
 1. dyrektorzy IT.

AK/WP.PL

d2vvr2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vvr2p