Trwa ładowanie...
d3tiadf
d3tiadf
IAR
kryzys

"To jeszcze nie koniec kryzysu"

Prezes Niemieckiego Banku Federalnego uważa, że kryzys w sektorze bankowym jeszcze nie jest zakończony. Axel Weber przestrzegł przed zbyt szybkim ogłaszaniem końca kryzysu.
Share
d3tiadf

Jego zdaniem, niemieckie instytucje finansowe zostaną w najbliższym czasie skonfrontowane z kolejnymi problemami. Jak powiedział dziennikowi "Sueddeutsche Zeitung", bankom i kasom oszczędnościowym grożą konsekwencje z tytułu niewypłacalności kredytobiorców - firm oraz osób prywatnych. Banki odczuwają bowiem skutki dekoniunktury z opóźnieniem - tłumaczy Axel Weber.

Prezes Niemieckiego Banku Federalnego zwrócił też uwagę, że w czasie kryzysu banki koncentrują swoją działalność na rynkach macierzystych, wyprzedając filie lub ograniczając działalność transgraniczną. Jego zdaniem, banki potrzebują lepszej ochrony, między innymi poprzez zwiększenie własnego kapitału i lepszego zarządzania w sytuacjach ryzykownych.

Axel Weber wyraził jednocześnie nadzieję, że recesja gospodarcza w Niemczech będzie mniejsza niż zakładano. Według prognozy Banku Federalnego, spadek PKB w tym roku wyniesie w Niemczech sześć procent. W wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung", Axel Weber nie wykluczył, że wskaźnik ten może być niższy.

d3tiadf

Podziel się opinią

Share
d3tiadf
d3tiadf