Trwa ładowanie...

To już koniec zbierania pieniędzy na Facebooku. Padł termin

Po siedmiu latach z Facebooka znikną zbiórki. Meta poinformowała, że użytkownicy z Europy będą musieli korzystać z zewnętrznych witryn, jeśli chcą zbierać pieniądze. Zmiany mają obowiązywać już od lipca 2024 r., ale w planach jest także nowość.

Meta wyłączy funkcję zbierania pieniędzyMeta wyłączy funkcję zbierania pieniędzyŹródło: Unsplash, fot: Julian Christ
d2dilfv
d2dilfv

Z oficjalnego komunikatu biura prasowego Mety wynika, że bezpośrednie zbiórki zostaną zlikwidowane również na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile można zarobić w Polsce na restauracji? Karol Okrasa w Biznes Klasie

Koniec zbiórek na Facebooku

Zbieranie pieniędzy bezpośrednio na Facebooku (bez konieczności korzystania z zewnętrznych stron) zostanie niebawem zablokowane. Biuro prasowe wskazuje, że Meta przestanie udostępniać produkty do zbiórek pieniędzy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), a więc zmiany dotkną także użytkowników z Polski.

"W tym roku zmieniamy naszą strategię, chcąc umożliwić większej liczbie organizacji non profit poszerzenie grona darczyńców. Od 1 lipca 2024 r. zamiast korzystać z produktów do zbiórek pieniędzy na platformach Facebook i Instagram, organizacje dobroczynne działające w EOG będą musiały kierować użytkowników do swoich witryn internetowych, aby tam mogli wpłacić pieniądze" - czytamy w komunikacie.

Oznacza to powrót do zasad sprzed 2017 r. Jednak Meta zapewnia, że nie wprowadza żadnych zmian w udostępnianiu linków do zbiórek w zewnętrznych serwisach.

d2dilfv

Meta nie ujawniła powodów tej decyzji. Portal spidersweb.pl podaje, że w pierwszym roku działania w USA udało się zgromadzić aż 300 mln dolarów w ramach zbiórek bezpośrednich na Facebooku.

"Przekaż datek" na nowych zasadach

Jednak z zapowiedzi firmy wynika, że rozważane jest nowe zastosowanie przycisku "Przekaż datek". W planach jest udostępnienie funkcjonalności, dzięki której organizacje mogłyby przekierowywać użytkowników bezpośrednio do swoich zbiórek.

"Oprócz tego badamy sposoby na zwiększenie atrakcyjności linków do zbiórek na cele charytatywne, aby pomóc organizacjom dobroczynnym zachęcić więcej użytkowników do aktywności" - czytamy w komunikacie.

Ostatnio o Mecie zrobiło się głośno za sprawą opłat. Jak już pisaliśmy w WP, od listopada użytkownicy muszą zapłacić, jeśli chcą korzystać z Facebooka i Instagrama bez reklam.

d2dilfv

Opłata dla mieszkańców Unii Europejskiej, EOG i Szwajcarii to 9,99 euro (ok. 43 zł). To jednak stawka dla korzystających z komputerów stacjonarnych. Użytkownicy urządzeń mobilnych płacą 12,99 euro miesięcznie (ok. 56 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dilfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dilfv