Trwa ładowanie...

To ogłoszenie o pracę rozwścieczyło ratowników. "Mamy dość"

2 tys. złotych oferuje katowicki szpital ratownikom medycznym. Tyle samo mogą zarobić tam pracownicy fizyczni. Nieco więcej można zarobić w dziale zamówień publicznych.

To ogłoszenie o pracę rozwścieczyło ratowników. "Mamy dość"Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d34zcdq

Pod koniec maja ratownicy medyczni zdecydowali się zastrajkować. Jednym z głównych postulatów było podniesienie wynagrodzeń w zawodzie. Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie na tzw. etat przeliczeniowy - niezależnie od formy zatrudnienia. 400 zł miałoby zostać przyznane od 1 lipca br., a kolejne 400 zł - od 1 lipca 2018 r. Ratownicy postulują podwyżki w kwocie dwukrotnie wyższej - takiej, jaką dostały pielęgniarki (było to cztery razy 400 zł).

Tymczasem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach pojawiło się ogłoszenie, które wywołało oburzenie wśród ratowników medycznych. Lokalny szpital oferuje im pracę za 2 tys. zł brutto. Do tego dochodzi co prawda dodatek za charakter pracy. Swoje zadania będą musieli wykonywać na zmianach w godz. 7-19 oraz 19-7.

Ogłoszenie udostępniono na profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" na Facebooku. Ratownicy zwracają w nim uwagę, że szpital szuka również innych pracowników. Za podobne stawki.

I tak na 2 tys. zł brutto może liczyć robotnik gospodarczy, elektryk czy serwisant utrzymania czystości. Na 2,2 tys. zł może natomiast liczyć pracownik działu zamówień publicznych.

Komentujący w większości solidaryzują się z ratownikami. "Chyba zostaje Wam strajk generalny, przecież to jest jakaś kpina." - napisał Wojciech. "Ratownicy sami są sobie winni. Cały czas powtarzam, że to my dyktujemy warunki" - zwraca jednak uwagę internauta Jarek.

d34zcdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34zcdq