Trwa ładowanie...
d4b1nbz
28-09-2016 08:58

Tomasz Pistuła stanął na czele nowego zarządu PAIiIZ-u

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych powołała nowy zarząd, na czele z  Tomaszem Pistułą, podało Ministerstwo Rozwoju.

d4b1nbz
d4b1nbz

Krzysztof Senger objął stanowisko wiceprezesa i członka zarządu, Wojciech Fedko - stanowisko członka zarządu; Bartłomiej Pawlak pełniący dotychczas obowiązki prezesa został członkiem Rady Nadzorczej PAIiIZ.

"Pierwszym zadaniem nowych władz jest sprawne przeprowadzenie procesu przeobrażenia PAIiIZ w agencję wspierania i promocji eksportu oraz zagranicznych inwestycji polskich przedsiębiorstw" - wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

"Niezbędna jest koordynacja i integracja zarządzania systemem wsparcia przedsiębiorców z poziomu centralnej instytucji. Dlatego tworzymy Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która wejdzie w skład Polskiego Funduszu Rozwoju" - dodał wicepremier.

Na początku września resort zapowiadał powołanie nowej agencji jako kluczowy element nowego systemu, która będzie odpowiedzialna za rozwój skali eksportu polskich firm i zwiększanie ich aktywności inwestycyjnej za granicą. Polska Agencja Inwestycji i Handlu rozpocznie działalność od 2017 r. i m.in. zintegruje działania dyplomacji ekonomicznej. Budżet Agencji wyniesie ok. 100 mln zł w 2017 r. - obecny budżet PAIiIZ to 12 mln zł, jak podaje resort.

(ISBnews)

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz