Trwa ładowanie...
dj2jnur

Torpol nie wyklucza akwizycji w Norwegii

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Torpol może dokonać przejęcia w Norwegii, jeśli znajdzie podmiot, który wspomoże rozwój biznesu firmy, poinformował prezes Tomasz Sweklej.

Share
dj2jnur

"Nie wykluczamy akwizycji. Przejęcie spółki budownictwa infrastrukturalnego przyspieszyłoby nasz rozwój" - powiedział Sweklej podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że specyfika rynku norweskiego sprawia, iż trudno jest znaleźć odpowiedni podmiot, ponieważ większość spółek specjalizuje się w wąskim zakresie usług. "Nam by zależało na kimś, kto samodzielnie potrafi działać wielobranżowo" - powiedział.

Jak podkreślił prezes, Torpol planuje w Norwegii rozwijać się organicznie, jednocześnie rozglądając się za potencjalnymi akwizycjami.

dj2jnur

Od grudnia 2010 r. grupa prowadzi działalność operacyjną w Norwegii poprzez oddział Torpol Norge. Obecnie prowadzi proces przekształcania oddziału w spółkę kapitałową na prawie norweskim (w 100% zależną od Torpolu).

Na koniec 2014 r. wartość jej portfela zamówień na tym rynku wynosiła prawie 80 mln zł. W ub.r. spółka zwiększyła swoje przychody w Norwegii o 104,7% do 28,51 mln zł, co stanowiło 3,7% przychodów grupy.

"Poza prowadzeniem działalności operacyjnej na rynku norweskim oddział Torpol Norge monitoruje sytuację oraz perspektywy rozwoju pozostałych rynków skandynawskich (głównie Szwecji), jako potencjalnych kierunków dalszego rozwoju sprzedaży zagranicznej" - napisał Torpol w raporcie rocznym.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

dj2jnur

Podziel się opinią

Share
dj2jnur
dj2jnur