Trwa ładowanie...
d20hgiy

TP zainteresowana inwestycją w Pomorską Sieć Szerokopasmową

19.01. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska jest zainteresowana uczestnictwem w projekcie Pomorskiej Sieci Szerokopasmowej, którego wartość wynosi 140 mln zł - poinformował PAP...

Share
d20hgiy

19.01. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska jest zainteresowana uczestnictwem w projekcie Pomorskiej Sieci Szerokopasmowej, którego wartość wynosi 140 mln zł - poinformował PAP Krzysztof Witoń, pełnomocnik zarządu TP do spraw rozwoju sieci szerokopasmowej.

"Będziemy startować w województwie pomorskim. Wartość tego projektu to 140 mln zł" - powiedział Witoń.

Telekomunikacja Polska pod koniec 2010 roku wygrała konkurs w podobnym projekcie w lubuskiem, którego wartość wynosi 110 mln zł. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego szukał firm lub konsorcjów telekomunikacyjnych, które gotowe są współfinansować koszty budowy sieci w wysokości min. 35 proc.

d20hgiy

Telekomunikacja Polska jest zainteresowana budową infrastruktury także w innych województwach.

"Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby w tym roku przynajmniej trzy przetargi w całości się odbyły" - poinformował PAP Piotr Muszyński, wiceprezes TP.

Przedstawiciele telekomu wcześniej informowali, że spółka chce wystartować w przetargu w sprawie kapitałowego zaangażowania w Małopolską Sieć Szerokopasmową. Wartość tego się projektu to około 300 mln zł, jednak proces się przeciąga.

W kręgu zainteresowań TP jest też Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, której wartość szacowana jest na 300 mln euro.

Telekomunikacja Polska chciała uczestniczyć w projekcie Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej, ale ostatecznie przetarg wygrały Inea i Asta-Net, które zainwestują w WSS 60 mln zł.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ pam/

d20hgiy

Podziel się opinią

Share
d20hgiy
d20hgiy