Trwa ładowanie...
d20oglr

Trigon DM rekomenduje "kupuj" dla Ciechu, cena docelowa 22,4 zł

27.01. Warszawa (PAP) - Trigon Dom Maklerski, w raporcie z 25 stycznia, wydał rekomendację "kupuj" dla Ciechu, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 22,4...

Share
d20oglr

27.01. Warszawa (PAP) - Trigon Dom Maklerski, w raporcie z 25 stycznia, wydał rekomendację "kupuj" dla Ciechu, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 22,4 zł.

Raport wydano przy kursie 19 zł. W piątek ok. 11.55 za papiery firmy płacono 19,30 zł.

"Pomimo trwającego już kilka miesięcy trendu wzrostowego na akcjach spółki uważamy, że potencjał wzrostu nie został jeszcze w pełni wyczerpany" - napisano w raporcie.

d20oglr

"Poczynione działania restrukturyzacyjne w Grupie Ciech oraz pozytywne zmiany na rynku sody i kursów walut powinny przynieść w bieżącym roku istotną poprawę wyników i to pomimo zawyżenia rezultatów ubiegłorocznych zdarzeniami jednorazowymi oraz wciąż trudnej sytuacji w segmencie organicznym (straty na produkcji TDI)" - oceniają analitycy.

Według nich praktycznie za cały wzrost wyniku operacyjnego spółki będzie w 2012 roku odpowiadał segment sodowy. Ich zdaniem zysk na sprzedaży w tym segmencie wzrośnie ze 123 mln zł w 2011 roku do 224 mln zł w roku bieżącym.

"Tak znaczna poprawa będzie wynikać ze wzrostu cen sody na europejskim rynku sodowym, który nastąpił od początku roku. Ciech zakontraktował już większość sprzedaży sody na bieżący rok w cenach wyższych o 8-10 proc. w zależności od waluty" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ jow/ ana/

d20oglr

Podziel się opinią

Share
d20oglr
d20oglr