Trwa ładowanie...

Trójwymiarowe przejście dla pieszych? Pasy 3D w Bartoszycach

Przejście 3D to nowy projekt, który wygląda co najmniej interesująco. W Indiach i na Islandii pasy powodowały zmniejszenie prędkości pojazdów średnio o 40%. Zobaczymy jak to sprawdzi się w Polsce.

Pasy 3D mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych Pasy 3D mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych
d2dd5y5

Co by nie mówić o nowym pomyśle oznakowania pasów - na pewno przyciąga wzrok. Przejście 3D powstanie w Bartoszycach jako jeden z elementów programu edukacyjnego Hello ICE Budimex Dzieciom.

- W ramach akcji Hello ICE, Budimex wymaluje trójwymiarowe pasy jeszcze w dwóch miejscowościach. Najważniejszym elementem programu jest edukacja uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

W Polsce nie będzie to pierwsza tego typu innowacja, bo pasy 3D można już spotkać w Lidzbarku Warmińskim na ścieżce rowerowej.

Koronawirus mocno nas zadłużył. Kwoty są monstrualne

Trójwymiarowe pasy mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych. Wyglądają jak przeszkoda, dlatego mają skłaniać kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zachowania większej ostrożności. Pomysł ten testowano już w Indiach i na Islandii, tam kierowcy zmniejszali prędkość pojazdu przed pasami o około 40%.

d2dd5y5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dd5y5