Trwa ładowanie...

Trójwymiarowe przejście dla pieszych? Pasy 3D w Bartoszycach

Przejście 3D to nowy projekt, który wygląda co najmniej interesująco. W Indiach i na Islandii pasy powodowały zmniejszenie prędkości pojazdów średnio o 40%. Zobaczymy jak to sprawdzi się w Polsce.

Pasy 3D mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych Pasy 3D mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych
d3rjy0d
d3rjy0d

Co by nie mówić o nowym pomyśle oznakowania pasów - na pewno przyciąga wzrok. Przejście 3D powstanie w Bartoszycach jako jeden z elementów programu edukacyjnego Hello ICE Budimex Dzieciom.

- W ramach akcji Hello ICE, Budimex wymaluje trójwymiarowe pasy jeszcze w dwóch miejscowościach. Najważniejszym elementem programu jest edukacja uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

W Polsce nie będzie to pierwsza tego typu innowacja, bo pasy 3D można już spotkać w Lidzbarku Warmińskim na ścieżce rowerowej.

Koronawirus mocno nas zadłużył. Kwoty są monstrualne

Trójwymiarowe pasy mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych. Wyglądają jak przeszkoda, dlatego mają skłaniać kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zachowania większej ostrożności. Pomysł ten testowano już w Indiach i na Islandii, tam kierowcy zmniejszali prędkość pojazdu przed pasami o około 40%.

d3rjy0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rjy0d

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj