Trwa ładowanie...
tusk

Tusk: zapytam Putina, czy chce dialogu jak równy z równym

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w czasie spotkania w Davos z premierem Rosji Władimirem Putinem otwarcie zapyta szefa rosyjskiego rządu, czy jest gotów do podjęcia nowoczesnego dialogu z Polską, jak równy z równym.
Share
Tusk: zapytam Putina, czy chce dialogu jak równy z równym
Źródło: PAP
d23gizv

- Wierzę w to, że Polska i Rosja mogą robić dobre interesy na uczciwych zasadach, bez chęci wygrywania czegoś więcej niż tylko wspólnego interesu. Będę otwarcie pytał pana premiera Putina, czy jest gotowy do podjęcia takiego nowoczesnego dialogu, jak równy z równym - powiedział w wywiadzie dla TVP szef polskiego rządu.

- Chcecie z nami wspólnie coś wygrać, wspólnie coś zarobić; jesteśmy gotowi do poważnej rozmowy, ale nie damy się w tych relacjach polsko-rosyjskich zapędzić do kąta, te czasy się skończyły - podkreślił Tusk.

Premier zaznaczył, że przez cały czas sprawowania władzy w Polsce jego rząd nie zaprzestał spokojnych starań o to, żeby relacje między Polską a Rosją były lepsze niż na to wskazują dzisiejsze okoliczności. - Chcę pracować nad przyszłością dobrych relacji polsko-rosyjskich i liczę na to, że premier Putin będzie tutaj odpowiedzialnym partnerem - zadeklarował premier Tusk. Ocenił jednocześnie, że wymaga to przede wszystkim zmiany nastawienia ze strony Moskwy.

Tusk ma rozmawiać z Putinem również o ostatnim kryzysie gazowym. Premier uważa, że Rosja straciła w oczach świata w czasie tego kryzysu, ale również - kryzysu gruzińskiego.

Premier Tusk przebywa w szwajcarskim Davos na Światowym Forum Ekonomicznym.

d23gizv

Podziel się opinią

Share
d23gizv
d23gizv