Trwa ładowanie...
d12xunm

TV Puls złożyła wniosek o rezerwację częstotliwości na pierwszym multipleksie

14.4.Warszawa (PAP) - Telewizja Puls złożyła w Krajowej Radzie
Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wniosek o rezerwację częstotliwości
na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji...

d12xunm
d12xunm

14.4.Warszawa (PAP) - Telewizja Puls złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wniosek o rezerwację częstotliwości na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W przyszłości stacja chce też uruchomić dwa kanały tematyczne na drugim multipleksie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Chcemy wziąć aktywny udział w cyfrowej rewolucji, dlatego, zgodnie z zapowiedzią, złożyliśmy do KRRiT wniosek o rezerwację częstotliwości w ramach pierwszego multipleksu. W przyszłości mamy również w planach uruchomienie dwóch kanałów tematycznych na drugim multipleksie" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Dąbski, prezes zarządu TV Puls.

"Przejście na nadawanie cyfrowe umożliwi wyrównanie szans wszystkich nadawców i budowanie otwartego i pluralistycznego rynku. Dlatego mamy nadzieję, że proces konwersji będzie przebiegał terminowo i sprawnie" - dodał.

Wcześniej KRRiT informowała, że chce do końca maja uporać się z procesem rezerwacji miejsc na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) dla naziemnych nadawców telewizyjnych.

d12xunm

Ogłoszenie KRRiT o możliwości rezerwacji miejsc na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) pojawiło się 25 lutego. O miejsca na tym multipleksie mogą ubiegać się obecni nadawcy naziemni: Polsat, TVN, TV 4 i Puls. Mają znaleźć się tam też trzy programy telewizji publicznej: TVP 1, TVP 2, TVP Info.

Zgodnie z projektem KRRiT, uruchomienie pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej ma nastąpić w Polsce we wrześniu 2009 roku.

Według projektu KRRiT całkowite wyłączenie nadawania analogowego planowane jest na 31 lipca 2013 roku. W 2014 roku wygasają natomiast koncesje nadawców komercyjnych na nadawanie programów w systemie analogowym.

Przechodzenie z nadawania analogowego na cyfrowe odbywać się będzie stopniowo. Do 30 września 2009 roku DVB-T ma ruszyć w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu oraz być może w Rzeszowie i Wiśle.

d12xunm

Wyłączenie naziemnej telewizji analogowej w Zielonej Górze i Żaganiu ma nastąpić do 30 czerwca 2011 roku, w Rzeszowie i Wiśle do 30 września 2011 roku, w Warszawie i Poznaniu do 30 września 2012 roku.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.(PAP)

bas/ jtt/

d12xunm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12xunm