Trwa ładowanie...
d3jicsq
d3jicsq

TVN może zdecydować się na refinansowanie części długu jeszcze w tym roku

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - TVN może jeszcze w tym roku zdecydować się na refinansowanie części długu - na pewno nie wcześniej niż po zamknięciu przejęcia przez Scripps Networks Interactive, poinformował dyrektor finansowy TVN John Driscoll.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jicsq

"W trzecim, czwartym kwartale możliwe jest refinansowanie części długu, na pewno po zamknięciu transakcji przejęcia. Niemniej na bieżąco obserwujemy oferty pojawiające się na rynku" - powiedział Driscoll podczas konferencji prasowej.

Według prezentacji wynikowej, na koniec marca br. TVN miała obligacje 7,875% senior notes o wartości 451 mln zł z terminem zapadalności w 2018 roku i obligacje 7,375% senior notes o wartości 1 758 mln zł z terminem zapadalności w 2020, a także 72 mln zł kredytu gotówkowego z terminem spłaty w 2017 roku.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 r. TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22%.

(ISBnews)

d3jicsq

Podziel się opinią

Share
d3jicsq
d3jicsq