Trwa ładowanie...
dsoken6
dsoken6

TVN przesuwa ofertę obligacji; sytuację na rynku pogarszyła niepewność dot. Cypru

22.03. Warszawa (PAP) - TVN zdecydował o przesunięciu planowanej oferty obligacji Senior Notes ze względu na pogorszenie warunków rynkowych, co ma związek z wydarzeniami na Cyprze....
Share
dsoken6

22.03. Warszawa (PAP) - TVN zdecydował o przesunięciu planowanej oferty obligacji Senior Notes ze względu na pogorszenie warunków rynkowych, co ma związek z wydarzeniami na Cyprze. W kolejnych kwartałach TVN będzie obserwować dalszy rozwój sytuacji - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Chcieliśmy wykorzystać warunki rynkowe, ale z powodu wzrostu niepewności wokół sytuacji na Cyprze, niestety nie mogliśmy uzyskać oprocentowania na poziomie uzasadniającym poniesienie kosztów wcześniejszego wykupu istniejących obligacji. Nie mamy żadnej potrzeby natychmiastowego refinansowania, w nadchodzących kwartałach będziemy więc nadal obserwować sytuację na rynkach" - powiedział cytowany w komunikacie John Driscoll, wiceprezes TVN.

We wtorek TVN informował, że wyemituje obligacje Senior Notes o wartości 450-500 mln euro z terminem zapadalności w 2020 roku w celu refinansowania w całości obligacji Senior Notes z terminem zapadalności w 2017 roku. Obligacje nowej emisji będą oprocentowane od 6 proc. do 7,25 proc. w skali roku.

dsoken6

W komunikacie podano wówczas, że cena emisyjna obligacji nowej emisji zostanie ustalona w drodze budowania księgi popytu wśród potencjalnych inwestorów w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych.

TVN poinformował również, że wypłaci 0,72 zł dywidendy na akcję, jeśli zrealizuje proces refinansowania przed datą walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Natomiast jeśli ten proces zakończy się po dacie walnego to dywidenda wyniesie 0,59 zł na jedną akcję. WZ TVN odbędzie się 15 kwietnia. (PAP)

seb/ ana/

dsoken6

Podziel się opinią

Share
dsoken6
dsoken6