Trwa ładowanie...

TVP Polonia znika z multipleksu. Będzie coś w zmian?

Kanału TVP Polonia znika z oferty MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja satkurier.pl, wyznaczono już datę wyłączenia tego kanału z DVB-T. Co w zamian? Jeszcze nie wiadomo.

TVP Polonia znika z multipleksu. Będzie coś w zmian?Źródło: WP.PL, fot: fot: Andrzej Hulimka/WP.PL
d4fmc73
d4fmc73

TVP Polonia z multipleksu trzeciego (MUX 3) zniknie w nocy z 18 na 19 lipca. Od 19 lipca sygnał kanału odbierzemy wyłącznie za pośrednictwem satelity (FTA) oraz sieci kablowych i IPTV. Jeszcze nie wiadomo co wskoczy na miejsce likwidowanej stacji. Mówiono o TVP Sport i TVP Info HD, ale oficjalnie nikt jeszcze nic nie wie, a TVP nabrało wody w usta.
Telewizja analogowa w Polsce przeszła do historii 23 lipca 2013 r. Wtedy to, kilka minut po 6:00, symbolicznego wyłączenia nadawania analogowego w Porcie Ekomarina Giżycko, dokonał były już minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Naziemna telewizja cyfrowa pozwala na odbiór kilkunastu programów. Wszystko w ramach abonamentu, bez dodatkowych opłat. Programy są w lepszej jakości, z możliwością napisów dla niesłyszących albo oryginalnej ścieżki językowej - zamiast lektora. Do odbioru cyfrowego sygnału potrzebny jest dekoder, bądź telewizor z systemem MPEG-4. Naziemna telewizja cyfrowa nadawana jest na węższym paśmie niż telewizja analogowa.
Programy cyfrowe telewizji naziemnej udostępniane są w trzech pakietach programowych, tzw. multipleksach (MUX1, MUX2, MUX3). W ramach pierwszego (MUX-1) i drugiego (MUX-2) nadawane są kanały tematyczne.

Trzeci multipleks (MUX-3) poświęcony jest w całości kanałom TVP oraz tematycznym kanałom Telewizji Polskiej.TVP 3 nadawany jest dla poszczególnych miast. Kanały regionalne to: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.

d4fmc73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmc73