Trwa ładowanie...

Twórca kolejnej piramidy finansowej zatrzymany

Piergiorgio L., który stworzył finansową piramidę o nazwie Pier & Gio. i oszukał Polaków na miliony złotych, został zatrzymany przez policję - informuje serwis Trojmiasto.pl.

Share
Twórca kolejnej piramidy finansowej zatrzymanyŹródło: Jupiterimages
d2b581j

Piergiorgio L., który stworzył finansową piramidę o nazwie Pier & Gio i oszukał Polaków na miliony złotych, został zatrzymany przez policję - informuje serwis Trojmiasto.pl.

Włoch był poszukiwany przez cztery lata. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Ukradł prawie 3 miliony złotych. Do dzisiaj wiadomo o 1,1 tys. poszkodowanych klientów, którzy zgłosili się do prokuratury. Nieoficjalnie wiadomo, że jest ich znacznie więcej.

Czym była firma Pier & Gio? W skrócie zainteresowany klient udostępniał przestrzeń reklamową na swoim samochodzie, za co miał otrzymywać co miesiąc najpierw 888 zł, a później 688 zł. Od klientów pobierano jednak na początek 2666 zł kaucji. Właściciel auta zobowiązywał się również do tego, iż swoim samochodem przejedzie 1000 kilometrów w ciągu miesiąca.

d2b581j

Firma po raz pierwszy pojawiła się w Gdańsku w 2007 roku. W całym kraju firma miała dziesięć placówek m.in w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Olsztynie. Klienci otrzymywali pieniądze tylko przez pierwszych kilka miesięcy. W połowie czerwca 2008 roku właściciel ulotnił się wraz z gotówką swoich klientów. W swojej ofercie firma miała też sprzedaż samochodów osobowych. Zainteresowani wybierali markę i model auta, po czym wpłacali na konto firmy 10 proc. wartości samochodu. Żadna z osób, które zadeklarowały chęć kupna nowego samochodu nigdy nie zobaczyła go na oczy.

d2b581j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b581j
d2b581j