Tygodniowy przegląd wiadomości ISBnews z sektora TMT
Warszawa, 30.05.2014 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 26 - 30 maja br. BIZNES I...
30.05.2014 12:50
Warszawa, 30.05.2014 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 26 - 30 maja br.
BIZNES I FINANSE: RYNEK
Rynek operatorów kablowych: Multimedia Polska ocenia, że w ciągu kilku lat na polskim rynku pozostanie tylko 2-3 dużych operatorów, wobec ponad 500 obecnie, przez co potencjał do konsolidacji jest bardzo duży, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Andrzej Rogowski. Inne kluczowe tendencje rynkowe to pakietyzacja usług i konwergencja usług.
"Generalnie na polskim rynku kablowym obserwujemy podobne trendy, co w USA i krajach Europy Zachodniej, ale są one o kilka lat opóźnione. Na tej podstawie możemy z dużym prawdopodobieństwem ocenić, w którą stronę podąża rynek. Pierwszym wyraźnym trendem jest coraz głębsza pakietyzacja usług, czyli wzrost abonentów korzystających np. z pakietów triple-play (telewizja, internet, telefon). Obecnie w Multimedia Polska 16% abonentów korzysta z triple-play, podczas gdy u europejskich operatorów kablowych współczynnik ten jest nawet 3-4 razy wyższy" – powiedział ISBnews Rogowski.
"Drugim istotnym trendem, który obserwujemy i aktywnie w nim uczestniczymy, jest konsolidacja rynku. W Polsce rynek jest rozdrobniony na ponad 500 operatorów, z których trzech największych graczy posiada zaledwie 70%. Potencjał do konsolidacji nadal jest bardzo duży i w ciągu kilku lat na polskim rynku pozostanie tylko 2-3 dużych operatorów, tak jak to ma miejsce na Zachodzie" - podkreślił jednocześnie prezes operatora.
Trzeci trend, o którym - w jego ocenie - warto wspomnieć, to łączenie platform, czyli oferowanie przez jednego operatora szeregu usług np. telefonii komórkowej i stacjonarnej, telewizji, internetu, energii.
"My też idziemy w tym kierunku - od początku roku dołączyliśmy do naszej oferty m.in. telefonie mobilną, monitoring mieszkań, a ostatnio uruchomiliśmy również pilotażową sprzedaż energii elektrycznej" - wskazał Rogowski.
Źródło: ISBnews
E-handel: Jak wynika z raportu Gemius 46% internautów przyznaje, że zdarza się im robić zakupy w sieci. Głównymi czynnikami, które najczęściej wpływają na wybór danego e-sklepu to atrakcyjna cena (73% internautów podaje to kryterium jako główne w podejmowaniu decyzji o zakupie), niskie koszty wysyłki (60%) oraz promocje i oferty specjalne (52%).
Źródło: spółka
Rynek lokalnych operatorów ISP: Paweł Dobosz, prezes Internet Union, ocenia że przyszłość rynku ISP w Polsce to to rozwój infrastruktury, inwestycje w nowe technologie oraz rozszerzanie zasięgu sieci. Podsumowując I kw. 2014 roku zaznaczył, że upłynął on pod znakiem walki cenowej. Obniżenie cen wynika z obecności niewielu silnych marek małych operatorów na rynku oraz zmniejszenia inwestycji w nowe technologie. Przy tym operatorzy nie wyróżniają się żadnymi przewagami konkurencyjnymi na rynku, przez co jedynym sposobem walki o klienta staje się obniżenie ceny. Polski rynek charakteryzuje się bardzo niską elastycznością cenową oraz przywiązywaniem wagi do jakości usług, dlatego trend ten nie przeniesie się na największych operatorów.
Źródło: spółka
Oglądalność TV: W dniach od 19 do 25 maja udział TVN w oglądalności wyniósł 12,26% wobec 12,45% tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,30% wobec 12,72% przed tygodniem - wynika z szacunkowych danych firmy Nielsen Audience Measurement.
W dniach od 19 do 25 maja największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował Polsat. Udział ten wyniósł 13,44%., co oznacza 61,65 mln PLN wpływów. Drugie miejsce zajął TVN z udziałem na poziomie 10,78%, czyli wpływami rzędu 49,48 mln PLN - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
Źródło: DM PKO BP
BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI
TelForceOne: Podtrzymuje swoje strategiczne założenia na bieżący rok dotyczące szczególnie wysokiej dynamiki wzrostu przychodów i zysków. Po sieci Biedronka, rozpoczął sprzedaż swoich smartfonów w sieci komórkowej Play w ofercie dotowanej, poinformował agencję ISBnews wiceprezes spółki Wiesław Żywicki.
"Dopinamy obecnie portfele zamówień na II półrocze. Przygotowujemy się do utrzymania wysokiej skali przychodów, przy kontroli kosztowej i płynnościowej. Podpisujemy się pod naszym planem rozwoju, który opublikowaliśmy w I kw. Już pokazujemy dwucyfrową dynamikę i wchodzimy do oferty krajowego operatora, a to nie jest to nasze ostatnie słowo. Znacznie większa skala może powodować pewną presję na marże, ale wzrost kwotowy wyników to zrekompensuje. Chcemy docelowo trafić do grupy firm średnich (pod względem przychodów), żeby wzmocnić swoją pozycję wśród partnerów" - powiedział ISBnews Żywicki.
Dodał, że po wejściu do Biedronki i Play, do końca I półrocza grupa będzie kontynuowała "mocną" ekspansję w ujęciu ilościowym sprzedawanego sprzętu, rozwoju oferty i sprzedaży.
"Do najpopularniejszych taryf Play trafił nasz nowy smartfon MyPhone Cube, którego standard jest zdecydowanie ponadbudżetowy, a będzie dostępny za 1 zł. Jest wyposażony w system Android 4.4 KitKat, który udostępniliśmy jako jedni z pierwszych na polskim rynku. Za chwilę w Biedronce będą nasze smartfony o przekątnej 4,5 cala z bardzo dobrymi parametrami i ceną. Rozszerzamy dalej nasze portfolio, ponieważ mamy zapytania o nowe produkty. Pracujemy m.in. nad smartfonem LTE, a także 6-cio rdzeniowym modelem fabletu o przekątnej ekranu 5,5 cala. Będą też kolejne rozwiązania niskokosztowe, a także tablet 3G" - dodał w rozmowie z ISBnews członek zarządu myPhone Radosław Trzeba.
Wiceprezes TelforceOne wskazał ponadto, że grupa w ostatnim czasie nie współpracowała z upadłą siecią Avans.
"Mocno monitorujemy partnerów, nasze należności są ubezpieczone. Parametry płynnościowe mamy bardzo dobre. Co prawda zwiększyliśmy poziom zapasów w I kw., co miało pewien wpływ na przepływy operacyjne, ale było to zatowarowanie w oczekiwaniu na dostawy do Biedronki i Play. Dług netto/EBITDA kształtuje się obecnie w okolicach 3,9x i powinien być stabilny. Jednocześnie systematycznie spłacamy wszystkie zobowiązania finansowe, a wzrost zadłużenia obrotowego wynika z działań niezbędnych do obsługi wzrostu skali działania" - podkreślił Żywicki.
Obok sprzedaży krajowej, spółka liczy na dalszy rozwój za granicą. "Mamy bardzo duży potencjał rozwoju marek własnych na terenie całej Europy. Nie wykluczamy chociażby rozszerzenia współpracy międzynarodowej z siecią Tesco. Poza telefonami wysoką dynamikę wzrostową notujemy w segmencie akcesoriów, które są znaczącym elementem naszej głównej oferty. Tu mogą wystąpić niższe marże, ale musimy rozwijać ten segment, żeby utrzymać szeroki wachlarz oferty. Pokażemy również nowe ciekawe rozwiązania w technologii ledowej" - wymienił wiceprezes TelforceOne.
Podsumowując, wskazał jednocześnie, że grupa systematycznie rozwija swoją sieć detaliczną Teletorium, która liczy już 170 punktów wobec 150 na koniec ubiegłego roku.
Źródło: ISBnews
Agora: Zawarła umowę o wielocelowy limit kredytowy z Bankiem Pekao z celem finansowania wzmocnienia portfela aktywów grupy o projekty poszerzające lub uzupełniające obszary jej działalności, poinformował członek zarządu Agory Grzegorz Kossakowski.
"Umowa, którą właśnie podpisaliśmy, wpisuje się w plany rozwoju Grupy Agora na najbliższe lata, ogłoszone na początku 2014 r. Zakładamy w nich, oprócz rozwoju organicznego, także możliwość inwestycji w ciekawe przedsięwzięcia funkcjonujące na atrakcyjnych rynkach. Chcielibyśmy przeznaczyć dostępne środki na wzmocnienie portfela naszych aktywów o projekty poszerzające lub uzupełniające obszary działalności Grupy Agora" – powiedział Kossakowski, cytowany w komunikacie.
Źródło: ISBnews
CD Projekt: Podpisał umowę z firmą 1C SoftClub, która będzie odpowiadać za wydanie oraz dystrybucję gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon" na obszarze Rosji oraz Wspólnoty Niepodległych Państw, poinformował członek zarządu CD Projekt Michał Nowakowski.
„Rosja i region WNP ma dla nas bardzo duże znaczenie. Jesteśmy przekonani, że mamy w 1C SoftClub partnera, którego wiedza rynkowa oraz zasoby zapewnią Wiedźminowi 3 należną pozycję jednej z najważniejszych gier 2015 roku w Rosji. Co dla nas najważniejsze, ta współpraca zapewni, że rosyjskie wydanie naszej gry będzie miało najwyższą jakość. Dlatego z ogromną radością czekamy na współpracę z 1C SoftClub" – powiedział Nowakowski, cytowany w komunikacie.
Źródło: ISBnews
Sygnity: Nie zakłada spadku rentowności brutto na sprzedaży w kolejnych kwartałach, poinformował wiceprezes ds. finansowych spółki Wiesław Strąk. Nadal pracuje nad aktualizacją strategii, która uwzględniałaby potencjalne akwizycje.
„Nie zakładamy spadku rentowności brutto na sprzedaży w kolejnych kwartałach. Backlog ma wyższą rentowność, a plany na II półrocze mamy ambitne. Mniejsza marża brutto w drugim kwartale roku finansowego była planowana i jest związana z licencjami na e-podatki" – powiedział Strąk podczas konferencji.
Marża brutto na sprzedaży po I półroczu r. fin. 2013/2014 spółki wyniosła 19,8% wobec 20,4% po pierwszych trzech miesiącach r. fin. 2013/2014. Tymczasem średnia wartość celu strategicznego spółki na lata 2013-2015 wynosi 21%.
Prezes Janusz R. Guy podtrzymał, że Sygnity będzie przygotowywać się do akwizycji, ale póki co nadal buduje swoją pozycję finansową.
„Dotychczasowa strategia i spłata obligacji w marcu 2015 to obecnie nasze priorytety i chcemy żeby na tej podstawie rynek nas oceniał i wiedział, że jesteśmy przewidywalni. Nie będziemy teraz wchodzić w ryzykowne segmenty. Jednocześnie szykujemy przyszłą strategię do przedłożenia radzie nadzorczej. Uwzględni ona zarówno inkubację pomysłów, jak i również potencjalne akwizycje. Wskażemy w niej także firmy komplementarne, które w naszej ocenie wzmocniłyby potencjał Sygnity" – zapowiedział Guy.
Wcześniej prezes Sygnity wskazywał, że potencjalne akwizycje spółka może zacząć realizować od przyszłego roku.
Źródło: ISBnews
Sygnity: Portfel zamówień Grupy do realizacji w II poł. roku obrotowego 2014 (tj. kwiecień - wrzesień 2014) ma wartość 186 mln zł i jest o 75% wyższy niż rok wcześniej, poinformował prezes Janusz R. Guy.
"Grupa Sygnity podpisała umowy, z których przychody w II połowie roku obrotowego 2014 osiągną wartość 186 mln zł. Jest to kwota o 75% wyższa niż suma przychodów zagwarantowanych umowami, przypadających na porównywalny okres roku ubiegłego. Prezentowany backlog zabezpiecza wartość przychodów z zeszłego roku finansowego na poziomie 92% w obrębie całej Grupy, w tym w pionie 'public' stanowi 104% przychodów za rok obrotowy 2013, a w pionie bankowo-finansowym 96% przychodów uzyskanych w roku obrotowym 2013" - napisał Guy w liście do akcjonariuszy, dołączonym do raportu półrocznego.
Podkreślił też, że pozytywny wpływ na wyniki Sygnity może mieć prognozowany (wg PMR) wzrost rynku IT. Średnie tempo wzrostu tego rynku (w ujęciu r/r) do 2015 roku powinno wynieść około 5%. Segmentem rynku, który powinien rosnąć najsilniej są usługi.
Źródło: ISBnews
Sygnity: Odnotowało 2,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. roku obrotowego 2014 (tj. w I kw. roku kalendarzowego 2014), co oznacza wzrost o 110% r/r, podała spółka.
W całym I półroczu roku obrotowego 2014 zysk netto wyniósł 8,21 mln zł (wzrost o 0,3% r/r), podano w raporcie półrocznym.
W II kw. r.obr. 2014 Grupa wypracowała zysk operacyjny na poziomie 3,93 mln zł wobec 3,67 mln zł rok wcześniej, a w całym I półroczu - 13,70 mln zł wobec 12,80 mln zł rok wcześniej.
"Grupa odnotowała poprawę wyniku operacyjnego mimo, że został on obciążony zdarzeniem o charakterze jednorazowym. Grupa zaksięgowała w pozostałe koszty operacyjne kwotę 2 144 [tys. zł], zapłaconą na rzecz Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS), z tytułu postępowania kontrolnego dotyczącego rozliczenia z budżetem Państwa podatku od towarów i usług w 2008" - czytamy w sprawozdanie zarządu.
Sygnity podkreśla, że "II kwartał roku obrotowego 2014 potwierdził odwrócenie negatywnego trendu na przychodach ze sprzedaży".
Sprzedaż w tym okresie wyniosła 105,81 mln zł i była wyższa o 9,4% w ujęciu rocznym. Wielkość sprzedaży w całym I półroczu r.obr. 2014 spadła o 3,2% r/r do 253,97 mln zł.
W całej I poł. r.obr. 2014 Sygnity odnotowało 7,37 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 9,45 mln zł zysku rok wcześniej.
Źródło: ISBnews
Komputronik: Podpisał umowę z Panattoni Europe na wynajem 10 tys. m2 powierzchni magazynowej w parku logistycznym położonym w Komornikach pod Poznaniem. Prezes spółki Wojciech Buczkowski poinformował, że nowa powierzchnia przygotowuje logistykę spółki do dalszego wzrostu sprzedaży.
"Komputronik rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego chcemy być przygotowani również logistycznie na dalszy rozwój naszej działalności. Rok temu zapowiadaliśmy zwiększenie naszej istniejącej powierzchni magazynowej. Obecnie podjęliśmy decyzję o długoterminowym wynajmie powierzchni w znajdującym się w pobliżu naszej siedziby parku logistycznym, co po analizach okazało się optymalnym rozwiązaniem w zakresie wykorzystania kapitału. Dodatkowo, większość powierzchni zwolnionych w naszej centrali zostanie przeznaczonych na wynajem komercyjny. Dzięki nowej powierzchni będziemy przygotowani logistycznie na dalsze zwiększanie naszej sprzedaży" - powiedział Buczkowski, cytowany w komunikacie.
Buczkowski podkreślił, że spółka będzie miała możliwość dalszego zwiększana powierzchni magazynowej w przyszłości, a nawet wynajmu powierzchni jedynie sezonowo, w przypadku zapotrzebowania.
Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat. Powierzchnia zostanie wybudowana w systemie "built-to-suit", czyli zgodnie z wymaganiami Komputronika. Planowane oddanie do użytku powierzchni to luty 2015 r.
Komputronik zamierza przenieść do nowo wynajętego obiektu wszystkie operacje magazynowe. W nowym budynku znajdzie się także duży outlet, w którym będzie można kupić pełen asortyment produktów z oferty Komputronik, produkty z końcówek serii oraz wycofane z ekspozycji w salonach w atrakcyjnych cenach, podano również.
"Do centrali spółki w Poznaniu przeniesiony zostanie serwis i produkcja, które obecnie zajmują wynajmowany budynek. Część zwolnionych powierzchni będzie przeznaczona na rezerwę rozwoju powierzchni biurowych, jednak w większości zostaną one przeznaczone na wynajem komercyjny" - czytamy dalej.
Źródło: ISBnews
Netia: Nowa strategia zostanie zaprezentowana jesienią, poinformował nowy prezes Netii Adam Sawicki.
"Mój poprzednik, wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania Netii, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Ja stawiam sobie za cel realizację wizji Netii jako dostawcy zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a nie pojedynczych usług czy złożonych pakietów, dla wszystkich użytkowników" - powiedział Sawicki podczas spotkania z dziennikarzami.
Według jego słów, droga do realizacji tego celu wiedzie przez uproszczenie funkcjonowania organizacji i świadczonych przez nią usług oraz innowacyjność.
"Naturalnym kierunkiem rozwoju oferty w obu segmentach, czyli B2B i B2C, są rozwiązania wykorzystujące Cloud, czyli chmurę obliczeniową" - dodał prezes Netii.
Wskazał ponadto, że Netia ma taką skalę działania, że może spokojnie obserwować sytuację na rynku.
"Przyszłość ma się nijak do tego, co było wcześniej i to jest największe wyzwanie. Do niedawna powszechna była opinia, że światy tradycyjnych i mobilnych operatorów oddalają się od siebie na zawsze. Tymczasem obecnie infrastruktura i mobile znów się zbliżają poprzez technologie światłowodowe" - powiedział Sawicki.
Podkreślił, że wierzy w pogłębianie konwergencji i widzi potencjał rozwoju synergicznych usług innych niż obecnie modne łączenie usług telekomunikacyjnych z finansowymi, czy energetycznymi.
Źródło: ISBnews
Tele-Polska Holding: Ocenia, że zrealizuje swoją prognozę finansową na 2014 rok nawet bez dodatkowych środków finansowych, poinformował agencję ISBnews członek zarządu Mark Montoya. Spółka rozważy akwizycje w ramach realizacji celów emisyjnych, a planuje budowę zintegrowanego dostawcy usług.
"Podtrzymujemy prognozę i jesteśmy przekonani, że uda nam się ją zrealizować nawet bez dodatkowych środków. Powodzenie emisji akcji i pozyskanie środków pozytywnie przełoży się przede wszystkim na nasze wyniki w kolejnych latach w których będą one istotnie lepsze od tych prognozowanych na 2014" - powiedział ISBnews Montoya.
Prognoza zakłada uzyskanie 9,5 mln zł zysku netto, 23,1 mln zł EBITDA oraz 250,1 mln zł przychodów. W pierwszym kwartale zysk netto wzrósł o 29,5% do 4,2 mln zł, a EBITDA o 83% do 8,3 mln zł. Przychody były wyższe o 36,5% i wyniosły 72 mln zł.
"Na dzisiaj nie mamy planów związanych z akwizycjami. Zdecydowalibyśmy się na nią tylko wtedy, gdyby rachunek ekonomiczny przemawiał za realizacją któregoś z celów emisyjnych (rozbudowa bazy abonenckiej, pozyskanie sieci światłowodowej, centrum przetwarzania danych) właśnie poprzez poprzez zakup udziałów innego podmiotu" - dodał członek zarządu Tele-Polska Holding.
W jego ocenie, segment telekomunikacyjny ma dla potencjał dzięki już posiadanej bazie abonenckiej i zdolnościom i możliwościom sprzedażowym grupy.
"Widzimy duże możliwości wzrostu marży poprzez dalsze obniżanie kosztów oraz dosprzedaż usług. Dziś nasze wyniki to efekt głównie wzrostu w segmencie klientów indywidualnych. Z kolei segment sprzedaży energii elektrycznej ma przede wszystkim ogromny rynkowy potencjał wzrostu poprzez możliwość szybkiego budowania zaplecza klienckiego (gospodarstw domowych), wykorzystania synergii operacyjnych z segmentem telekomunikacyjnym, jak również skuteczną sprzedaż krzyżową" - wskazał członek zarządu Tele-Polska Holding.
"Naszą odleglejszą wizją jest zbudowanie sprawnego sprzedawcy mediów, przez co rozumiemy nie tylko telekomunikację czy sprzedaż prądu ale także np. gazu" - podsumował Montoya.
Źródło: ISBnews
Hawe: Analitycy DI Investors prognozują, że zysk netto Hawe w 2014 roku wyniesie 80,1 mln zł i spadnie do 76,8 mln zł w kolejnym roku, przy przychodach odpowiednio 276,0 mln zł oraz 269,9 mln zł (prognozy nie zawierają Mediatela oraz przychodów przynależnych pozostałym partnerom projektu).
Midas: NSA utrzymał wyrok 19.11.2012 roku, w którym oddalił skargę kasacyjną złożoną przez PTC (obecnie T-Mobile Polska). Wyrok oddalał z przyczyn merytorycznych skargę PTC i umożliwiał korzystanie ze spornych częstotliwości pasma z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz wydanych na rzecz spółek zależnych Midasa: CenterNet oraz Mobyland.
Źródło: spółka, Stockwatch
GIEŁDA, EMISJE, M&A:
Multimedia Polska: Spółka zrezygnowała z oferty publicznej i debiutu na GPW ze względu na nieuzyskanie satysfakcjonującej liczby zgłoszeń na akcje w ramach budowania księgi popytu, podała firma.
Źródło: ISBnews
Tele-Polska Holding: Zarząd zdecydował o wznowieniu zawieszonej w marcu publicznej oferty akcji serii E, poinformowała spółka. Zapisy na akcje w obu transzach - dla dużych oraz dla małych inwestorów odbędą się od 29 do 3 czerwca, zaś planowany przydział nastąpi do 5 czerwca.
Źródło: ISBnews
Comperia.pl: Przejmie serwis Telepolis.pl. Spółki podpisały przedwstępną umowę, zaś jej finalizacja jest zaplanowana na 20 czerwca 2014 r. Wartość transakcji wynosi 2,55 mln zł.
Źródło: ISBnews
Onet: Sfinalizował transakcję kupna 80% udziałów w firmach Skąpiec.pl i Opineo.pl, podał Onet. Wartości transakcji nie podano. Skąpiec.pl to druga co do wielkości porównywarka cen w Polsce, z kolei Opineo.pl to największy serwis gromadzący opinie konsumentów na temat sklepów internetowych i produktów.
Źródło: spółka
KADRY
Agora: Helena Łuczywo odchodzi z rady nadzorczej.
Źródło: spółka
Cisco: Rusza nabór do drugiej edycji Cisco Engineer Incubator, projektu wspierającego rozwój studentów kierunków informatycznych i zwiększającego ich szanse na rynku pracy. Program Engineer Incubator to wspólna inicjatywa Cisco Networking Academy i Cisco Global Support Center w Krakowie.
Źródło: spółka
PRODUKTY, WDROŻENIA, INNE
Infovide-Matrix: Podpisał umowę z Sanockimi Zakładami Przemysłu Gumowego "STOMIL SANOK" S.A. na upgrade techniczny Systemu SAP ERP.
Źródło: spółka
Atena Usługi Informatyczne i Finansowe: Podpisała umowę z Liberty Direct na wdrożenie kompleksowego systemu do zarządzania siecią sprzedaży i rozliczania prowizji Atena.Sales Forces&Commissions (SF&C).
Źródło: spółka
Simple: W ramach projektu realizowanego w firmie OMIS zostanie wdrożone innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli na wprowadzenie modelu realizacji procesów biznesowych oraz umożliwi optymalizację kosztów.
Źródło: spółka
myPhone: Zestaw myPhone SMART, w najbliższy poniedziałek trafia do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka.W skład zestawu wchodzą smartfon myPhone SMART z 4,5-calowym ekranem oraz karta startowa tuBiedronka, umożliwiająca bezpłatny roczny dostęp do internetu. Cena zestawu - 349 zł.
Źródło: spółka
Ipla: W App Store pojawiła się nowa aplikacja IPLI na urządzenia z systemem iOS, z nowymi pakietami, nowościami filmowymi, 36 kanałami telewizyjnymi i możliwością oglądania wydarzeń na żywo w systemie PPV.
Źródło: spółka
D35: Otwiera drzwi do świata filmu i reklamy w nowym kompleksowym studio filmowym w warszawskim Soho Factory. Powierzchnia studia to 1800 m2.
Źródło: spółka
Wind Mobile: Rozpoczyna wdrożenie Platformy RBT dla operatora komórkowego w Arabii Saudyjskiej.
Źródło: spółka
Dekoria.pl: Sklep internetowy z produktami do dekoracji wnętrz, powierzył spółce Divante z Grupy OEX wykonanie kompleksowej optymalizacji i redesignu sklepu internetowego.
Źródło: spółka
Komputronik Biznes: Spółka zrealizowała umowę na dostawę i integrację sprzętu IT firmie Maxon Nieruchomości.
Źródło: spółka
Blue Ocean Media: Tegoroczna edycja konferencji „Marketingowe Rewolucje branży nieruchomości" zostanie zorganizowana na przełomie września i października w trzech miastach - Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.
Źródło: spółka
Intel: Ogłosił właśnie zawarcie strategicznego porozumienia z Rockchip. Zgodnie z warunkami umowy obie firmy będą dostarczać mobilną platformę SoC pod marką Intel. Czterordzeniowa platforma będzie oparta na procesorze Intel Atom zintegrowanym z technologią modemową 3G Intela.
Źródło: spółka
AB SA: Wprowadza program partnerski Telemaster dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom, które chcą uatrakcyjnić swoją ofertę sprzedażową, wzbogacając ją o akcesoria GSM marek takich jak Belkin, Samsung, HTC, Plantronics, Jabra i Qiotti.
Źródło: spółka
T-Systems: Wygrał jeden z największych przetargów w historii firmy na integracją systemów IT. Kontrakt o wartości kilkuset milionów euro został podpisany z koncernem motoryzacyjnym Daimler. Część projektu będzie realizowana przez lokalny oddział firmy – T-Systems Polska.
Źródło: spółka
Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne: Ma umowy na wykonanie instalacji elektrycznych, automatyki budynkowej i bezpieczeństwa w Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, a także dostawy i wykonanie instalacji elektrycznych i słaboprądowych w budynku biurowo - usługowym Avia w Krakowie. Łączna wartość obu kontraktów wynosi ponad 10 mln zł.
Źródło: spółka
(ISBnews)