Trwa ładowanie...
dhei4n2
dhei4n2

Uboat-Line planuje dalszy dwucyfrowy wzrost przychodów, dzięki m.in. przejęciom

Warszawa, 09.07.2014 (ISBnews) - Skonsolidowane przychody Grupy Uboat-Line mają rosnąć nadal w dwucyfrowym tempie, zakłada Plan rozwoju 2014-2017, przyjęty dziś przez zarząd. Uboat-Line ma się rozwijać zarówno organicznie, jak i przez akwizycje, podała spółka.
Share
dhei4n2

Spółka planuje wprowadzać do oferty nowe produkty (w tym finansowe) oraz rozwijać działalność zarówno poprzez rozszerzanie zakresu działalności, jak i przez rozwój geograficzny, podano w komunikacie.

"Przez ostatnie lata spółka Uboat-Line przyzwyczaiła do tego, że rozwija się bardzo dynamicznie. Naszą ambicją jest to, żeby nadal mogła dynamicznie budować wartość dla akcjonariuszy - zarówno przez polepszanie wyników finansowych, jak i organizację nowoczesnej i efektywnej Grupy Kapitałowej" - powiedział Grzegorz Misiąg, prezes spółki a także jej założyciel i główny akcjonariusz, cytowany w komunikacie.

W 2013 r. przychody spółki wzrosły o 62% do 51,10 mln zł, a zysk netto wyniósł 2,30 mln zł wobec 1,61 mln zł przed rokiem. Na zysk w zeszłym roku miały wpływ inwestycje w projekty rozwojowe, które przełożą się na poprawę wyniku w kolejnych okresach. Grupa rozpoczęła m.in. świadczenie usług spedycji lądowej i morskiej poprzez spółkę zależną Uboat Logistics.

dhei4n2

Plan rozwoju zakłada, że Grupa nadal będzie zwiększać przychody w tempie dwucyfrowym - ma to osiągnąć zarówno przez rozwijanie obecnej oferty, jak i penetrację nowych obszarów biznesowych.

"Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów, czyli firm transportowych, w jak najszerszym zakresie i oferować im komplementarną ofertę, wliczając w to dedykowane dla nich produkty finansowe oraz ubezpieczeniowe" - powiedział wiceprezes Artur Smolik.

Niedawno Uboat-Line poinformował, że przejął spółkę, w oparciu o którą będzie świadczyć usługi ubezpieczeniowe pod marką Uboat Insurance. Wkrótce do Grupy dołączy również Uboat Finance. Uboat-Line będzie się rozwijać również zagranicą, gdzie możliwe są zarówno akwizycje jak i nawiązywanie współpracy z nowymi, strategicznymi partnerami.

Grupa pracuje również nad efektywnością zarządzania i synergiami ? zarówno kosztowymi jak i sprzedażowymi.

Uboat-Line jest notowany na rynku NewConnect, a jego obligacje na rynku Catalyst. Jest to wyspecjalizowana firma świadcząca kompleksowe usługi dla firm transportowych. Współpracuje z największymi armatorami i m.in. hurtowo rezerwuje przeprawy promowe.

(ISBnews)

dhei4n2

Podziel się opinią

Share
dhei4n2
dhei4n2