Trwa ładowanie...

Udany debiut producenta kolejowego na GPW

Nowosądecki Newag debiutuje dziś na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. To, obok bydgoskiej PESY największa polska firma zajmująca się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego. Akcje rosną już o ponad 22 proc.

Udany debiut producenta kolejowego na GPWŹródło: Wikipedia / CC
d43c2eo
d43c2eo

Nowosądecki Newag debiutuje dziś na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. To, obok bydgoskiej PESY największa polska firma zajmująca się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego. Akcje urosły o ponad 22 proc.

Na zamknięciu sesji cena jednej akcji wyniosła 23,20 zł po wzroście 22,11 proc.

- Inwestorzy instytucjonalni zapłacili za każdą akcję po 20,50 złotych, a indywidualni - 19 złotych. To dobry moment na debiut dla tej branży - uważa specjalista do spraw rynków finansowych doktor Wiktor Patena z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Jak mówi powoli kończymy budować autostrady a kolejne środki unijne przewidziane w latach 2014 -2020 mają być głównie przeznaczone na inwestycje kolejowe.

Przewoźnicy kolejowi jak na przykład PKP Intercity inwestują w nowy tabor co jest na korzyść takich spółek jak Newag podkreśla Wiktor Patena. Firma wyprodukowała m.in. - wraz z Siemensem wagony Inspiro dla warszawskiego metra, a także pasażerskie składy Impuls dla Kolei Dolnośląskich.

d43c2eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43c2eo