Trwa ładowanie...

Uff, a jednak Prince Polo

Po wczorajszym zamieszaniu i protestach jakie wywołała informacja o zmianie nazwy jednego z najsłynniejszych polskich wafelków firma podjęła decyzję o pozostaniu przy dotychczasowej nazwie.

Uff, a jednak Prince PoloŹródło: Mondelez Polska SA
d2ikmk8

1 kwietnia media i portale społecznościowe obiegła informacja, że klasyczny wafelek "Prince Polo" zmienia nazwę na "Polski Książę". Firma tłumaczyła, że zdecydowała się na tak poważną zmianę pod wpływem wielu głosów purystów językowych, którzy oburzali się na niewystarczająco polską nazwę.

- Okazało się, że zapis w ustawie o ochronie języka polskiego nie dotyczy nazw własnych. Dystrybutor wyraża zadowolenie, że rdzennie polski wafelek będzie nadal sprzedawany pod swoją oryginalną nazwą - tłumaczy przedstawiciel Mondelez Polska SA.

Mondelez Polska SA przyznało jednocześnie, że data publikacji informacji nie była przypadkowa. - Tak, to był mały żart z naszej strony. Ale jednocześnie zażarta dyskusja i duże zaangażowanie pokazało jak bardzo my Polacy jesteśmy przywiązani do nazwy i kochamy nasze Prince Polo. Nasi konsumenci są dla nas najważniejsi - tłumaczy w oświadczeniu Mondelez Polska SA.

d2ikmk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2ikmk8