Trwa ładowanie...
d2013xa
d2013xa

UKE do 26 VIII czeka na opinie w sprawie uzgodnień TP z operatorami

17.8.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił do 26 sierpnia konsultacje dotychczasowych uzgodnień współpracy międzyoperatorskiej Telekomunikacji Polskiej z...
Share
d2013xa

17.8.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił do 26 sierpnia konsultacje dotychczasowych uzgodnień współpracy międzyoperatorskiej Telekomunikacji Polskiej z operatorami alternatywnymi, które były podstawą do zawieszenia prac nad podziałem telekomu - podał urząd w komunikacie.

Prezes UKE Anna Streżyńska, po spotkaniu TP z innymi operatorami 11 sierpnia zapowiedziała, że do końca tego miesiąca powstanie porozumienia, które TP będzie zawierała z operatorami alternatywni w ramach programu równoważności.

W grudniu 2008 roku prezes UKE wszczęła postępowania w sprawie podziału TP SA na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP.

Telekom przedstawił potem pakiet propozycji tzw. "Kartę Równoważności", która miała przynieść efekty podobne do podziału.

Zarysy porozumienia, które UKE i operatorzy ustalili 11 sierpnia zakładają m.in równe traktowanie części detalicznej TP i pozostałych operatorów poprzez tworzenie chińskich murów w przepływie informacji pomiędzy detalem i hurtem TP. (PAP)

epo/ pam/

d2013xa

Podziel się opinią

Share
d2013xa
d2013xa