Trwa ładowanie...
doa7rwu

UKE: Maksymalna stawka za połączenie w roamingu w UE to 0,95 zł/ min od 1 VII

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Stawki za poszczególne usługi świadczone w roamingu na obszarze Unii Europejskiej zostaną zaktualizowane 1 lipca 2015 r., podał Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Share
doa7rwu

"Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii z dniem 1 lipca 2015 r. należy zaktualizować stawki przy zastosowaniu referencyjnych kursów wymiany za korzystanie z usług mobilnych w roamingu. Dotychczasowe opłaty za usługi zostają zaktualizowane zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym" - czytamy w komunikacie.

Maksymalna stawka detaliczna (z VAT) od 1 lipca br. będzie wynosić 0,95 zł za 1 minutę połączenia wychodzącego, 0,25 zł za 1 minutę połączenia przychodzącego, 0,3 zł za SMS, 1 zł za MMS, i 1 zł za 1 MB transmisji danych, podano w materiale.

"Rozliczenia w roamingu regulowanym na poziomie detalicznym powinny odbywać się w następujący sposób: dla połączeń głosowych - opłaty naliczane sekundowo zarówno dla połączeń wykonywanych, jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu nieprzekraczającą 30 sekund; dla wiadomości SMS - opłata za każdą wysłaną wiadomość, operatorzy nie pobierają opłat za odebranie wiadomości SMS; transmisja danych - opłata za każdy wykorzystany megabajt danych, naliczanie według kilobajtów, z wyjątkiem MMS, za które może być pobierana opłata jednostkowa. W takim przypadku opłata za przesłanie lub odebranie MMS nie przekracza maksymalnej opłaty detalicznej za transmisję danych" - czytamy dalej.

Natomiast średnia stawka hurtowa (bez VAT) od 1 lipca br. będzie wynosić 0,201 zł za 1 minutę połączenia wychodzącego, 0,08 zł za SMS, 1 zł za MMS, i 0,201 zł za 1 MB transmisji danych, podano także.

(ISBnews)

doa7rwu

Podziel się opinią

Share
doa7rwu
doa7rwu