Trwa ładowanie...
dhrkuzu

UKE odwołał aukcję na budowę szybkiego internetu

Urząd Komunikacji Elektronicznej odwołał aukcję na rezerwacje częstotliwości 800 MHz oraz 2600 MHz, które mają być przeznaczone na budowę sieci szybkiego internetu tzw. LTE - podał UKE. Dodano, że rozpoczęto już prace nad nowym harmonogramem aukcji.
Share
UKE odwołał aukcję na budowę szybkiego internetu
Źródło: Fotolia, Fot: Kurhan
dhrkuzu

Ogłoszenie o aukcji opublikowano 30 grudnia 2013 r. Pierwotny termin składania ofert wyznaczono na 13 lutego 2014 r., ale został wydłużony do 14 lutego. Ostatecznie jednak aukcję odwołano i zdecydowano o rozpoczęciu procesu od nowa.

Jak wyjaśnia UKE, powodem były problemy techniczne. Chodzi o to, że firmy, które zamierzały uczestniczyć w aukcji, nie miały przez 2,5 godz. dostępu do wyjaśnień dokumentacji aukcyjnej.

Prezes Urzędu Magdalena Gaj - cytowana w komunikacie - potwierdziła, że to 2,5-godzinne opóźnienie w publikacji wyjaśnień do dokumentacji aukcyjnej mogłoby być powodem podważenia decyzji UKE. "Powodem decyzji prezesa UKE jest troska o zapewnienie stabilności i pewności obrotu prawnego i wyeliminowanie jakichkolwiek wątpliwości formalno-prawnych mogących towarzyszyć postępowaniu aukcyjnemu" - napisano w komunikacie.

dhrkuzu

Gaj zapewnia, że dokumentacja aukcyjna była przygotowana właściwie.

"UKE rozpoczął już prace nad nowym harmonogramem postępowania aukcyjnego. Zgodnie z przepisami, pierwszym krokiem w tym procesie będzie ogłoszenie dokumentacji aukcyjnej do konsultacji z zainteresowanymi podmiotami. Ogłoszenie takie zostanie opublikowane w ciągu kilku najbliższych dni" - zapewnił UKE w komunikacie.

Wstępne zainteresowanie udziałem w aukcji wyrażali wszyscy najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce.

dhrkuzu

Podziel się opinią

Share
dhrkuzu
dhrkuzu