Trwa ładowanie...
d2e3uzn

UKE spotka się z przedstawicielami TP ws. karty równoważności 15 czerwca

21.5.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)
spotka się 15 czerwca z przedstawicielami Telekomunikacji Polskiej
(TP SA) i rynku ws. przygotowanej przez TP karty...

d2e3uzn
d2e3uzn

21.5.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) spotka się 15 czerwca z przedstawicielami Telekomunikacji Polskiej (TP SA) i rynku ws. przygotowanej przez TP karty równoważności, czyli projektu alternatywy dla podziału telekomu - poinformował dziennikarzy przedstawiciel TP.

Według TP wyniki konsultacji UKE z rynkiem, które zakończyły się 15 maja, wskazują, że większość opowiedziała się za tym, że warto rozmawiać o propozycji przygotowanej przez TP, czyli tzw. karcie równoważności, która ma stanowić alternatywę dla planowanego przez UKE podziału funkcjonalnego TP.

TP chce rozmawiać zarówno z UKE, jak i z uczestnikami rynku o możliwości dostosowania karty równoważności do oczekiwań rynku i wypracować kompromis.

"Z konsultacji wynika, że większość ocenia, że to co my proponujemy to jest pole do rozmowy. Prosimy operatorów alternatywnych o to, żebyśmy mieli szanse do dalszej pracy. Jesteśmy w stanie spotykać się codziennie zarówno z operatorami alternatywnymi, jak i UKE. Chcielibyśmy mieć szanse przynajmniej kilku tygodni popracowania nad rozwiązaniem" - powiedział Maciej Rogalski, dyrektor pionu współpracy regulacyjnej Grupy TP.

d2e3uzn

"Chcemy wypracować kompromis (...) Spotkanie z UKE odbędzie się 15 czerwca" - dodał.

Wcześniej TP szacowała, że wprowadzenie karty równoważności zajmie dwa lata i kosztować będzie 110-300 mln zł, zaś koszt podziału funkcjonalnego, proponowanego przez UKE, wyniesie 750 mln zł, a czas jego przeprowadzenia TP szacowała na 4-5 lat od decyzji.

W grudniu 2008 roku prezes UKE wszczęła postępowania w sprawie podziału funkcjonalnego, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP. W tym czasie telekom przedstawił pakiet propozycji, które mają przynieść efekty podobne do podziału.

Według opublikowanego pod koniec stycznia harmonogramu konsultacje projektu z operatorami alternatywnymi i zebranie ich stanowisk planowane było na kwiecień 2009 roku, a od maja do czerwca miały się odbyć cztery spotkania trójstronne TP, UKE i operatorów alternatywnych.

W lipcu-sierpniu TP ma przygotować i przekazać UKE ostateczną wersję projektu "Równoważność dostępu", uwzględniając opinię UKE, operatorów alternatywnych oraz izb telekomunikacyjnych.

Jesienią prezes UKE ma zdecydować o podziale TP lub wprowadzeniu alternatywy proponowanej przez telekom.(PAP)

bas/ jtt/

d2e3uzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3uzn