Trwa ładowanie...

Ukraina wprowadza zakaz wjazdu dla obcokrajowców

W środę 26 sierpnia rząd Ukrainy wprowadził czasowy zakaz wjazdu do kraju dla obcokrajowców. Jako powód wskazuje się rosnącą falę zachorowań na koronawirusa. Jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych przepisów?

Ukraina wprowadza zakaz wjazdu dla obcokrajowcówŹródło: NurPhoto via Getty Images
d2ymsm6
d2ymsm6

Ukraina wprowadza zakaz wjazdu dla obcokrajowców

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zapowiedział w środę, że sam zakaz wjazdu do kraju może utrzymać się nawet do końca września. Powodem jest narastająca fala epidemii koronawirusa na Ukrainie.

Koronawirus. Czy uczniowie będą musieli nosić maseczki? Rodzice pytają - MEN odpowiada

Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył m.in. cudzoziemców posiadających zezwolenie na pobyt oraz kierowców pojazdów ciężarowych. Obostrzenie wejdzie w życie 29 sierpnia i potrwa do 28 września.

d2ymsm6

Ukraina wprowadza zakaz wjazdu dla obcokrajowców

Zakaz wjazdu na Ukrainę wiąże się z ciągłym wzrostem zachorowań na koronawirusa u naszych sąsiadów. Łącznie zakażenie koronawirusem potwierdzono tam u 110 085 osób, zmarło od początku pandemii 2354 chorych na Covid-19, a wyzdrowiało 53 454 pacjentów. W kraju jest 54 277 aktywnych przypadków SARS-CoV-2, o 1050 więcej niż dzień wcześniej.

Jednocześnie minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow przekazał, że we wtorek przeprowadzono ok. 33 tys. testów na obecność koronawirusa w organizmie, a najwięcej infekcji wykryto w obwodzie odeskim - 186.

d2ymsm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ymsm6