Trwa ładowanie...
ditqf3v

Unia Berneńska i Klub Praski połączyły się formalnie w jedną organizację

Przedstawiciele Unii Berneńskiej i Klubu Praskiego, dwóch organizacji zrzeszających agencje kredytów eksportowych oraz ubezpieczycieli inwestycji zagranicznych z całego świata, opowiedzieli się w środę w Warszawie połączeniem w jedną strukturę.

Share
ditqf3v

Za integracją głosowali reprezentanci obu organizacji podczas konferencji zorganizowanej przez polską Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

"Właśnie zagłosowaliście za formalnym połączeniem Unii Berneńskiej i Klubu Praskiego, (...) w celu ułatwienia skutecznej współpracy, wymiany informacji i optymalizacji kosztów" - powiedział uczestnikom zjazdu wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak ważna decyzja została podjęta w Warszawie" - podkreślił.

Unia Berneńska powstała w 1934 roku z inicjatywy państwowych i prywatnych ubezpieczycieli kredytu z Francji, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Nazwa pochodzi od miejsca pierwszego spotkania, które odbyło się w Bernie w Szwajcarii.

ditqf3v

Podstawowym zadaniem Unii Berneńskiej jest ułatwianie handlu międzynarodowego przez wspieranie zdrowych zasad w ubezpieczeniu kredytu eksportowego oraz inwestycji zagranicznych, a także zapewnienie możliwości wymiany wiedzy pomiędzy członkami. W 1993 roku Unia Berneńska powołała do życia Klub Praski. Jego celem było wsparcie nowopowstałych i rozwijających się agencji kredytów eksportowych oraz ubezpieczycieli inwestycji zagranicznych. Do Klubu Praskiego weszły KUKE oraz podobne organizacje z Czech, Węgier i Słowacji. Obecnie Unia Berneńska wraz z Klubem Praskim liczy 80 członków - firm z całego świata. Jest czołową organizacją w branży ubezpieczeń kredytów eksportowych i inwestycji.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. od ponad 25 lat ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jej działalność skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych KUKE jest pełnoprawnym członkiem Unii Berneńskiej od 1999 roku, a Klubu Praskiego od czasu jego powstania.

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v