Trwa ładowanie...
d1aeg00
d1aeg00

Unibep ma umowę na realizację Galerii Północnej w Warszawie za 85,3 mln euro

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Unibep zawarł umowę dotyczącą realizacji w systemie generalnego wykonawstwa centrum usługowo - handlowo - rozrywkowego wraz z parkingiem wielopoziomowym i infrastrukturą o nazwie Galeria Północna, zlokalizowanego w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Zamawiającym jest Centrum Światowida Sp. z o.o. z grupy kapitałowej Globe Trade Centre, podał Unibep.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aeg00

"Przedmiotem umowy jest wykonanie w systemie generalnego wykonawstwa centrum usługowo - handlowo - rozrywkowego składającego się z 3 kondygnacji naziemnych, o powierzchni komercyjnej ok. 64 tys. metrów kwadratowych. Dodatkowo użytkownicy centrum do dyspozycji będą mieli ok. 2 200 stanowisk parkingowych na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji inwestycji: od III kwartału 2015 r. do II kwartału 2017 r.

"Wynagrodzenie emitenta za całość Inwestycji składa się z:

d1aeg00

- wynagrodzenia ryczałtowego w wysokości 73,3 mln EUR netto co stanowi równowartość 309,6 mln zł (?),

- kwoty tymczasowej w szacowanej wysokości 11,9 mln EUR netto co stanowi równowartość 50,3 mln zł - za roboty nie wchodzące w zakres kontraktu podstawowego, które mogą być zlecone generalnemu wykonawcy według uznania zamawiającego.

Suma ww. wynagrodzeń, przy założeniu realizacji wszelkich prac związanych z kwotą tymczasową, wynosi 85,3 mln EUR netto co stanowi równowartość 359,9 mln zł" - czytamy także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1aeg00

Podziel się opinią

Share
d1aeg00
d1aeg00