Trwa ładowanie...
d264bm1
13-11-2015 07:15

Unibep ma w portfelu 900 mln zł w krajowym generalnym wykonawstwie na 2016-2017

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - Unibep ma w segmencie generalnego wykonawstwa na rynku krajowym ok. 900 mln zł w portfelu zleceń na lata 2016-2017, poinformował prezes Leszek Marek Gołąbiecki. Portfel w segmencie budownictwa modułowego na 2016 r. jest "niemalże zamknięty", natomiast spółka nadal czeka na kontrakt na drogi ekspresowe w północno-wschodniej Polsce.

Share
d264bm1

"Analizowany okres [I-III kw. 2015 r.] był dobry dla segmentu działalności generalnego wykonawstwa na rynku krajowym, w tym przede wszystkim na rynku warszawskim. Utrzymujemy tu stabilne marże, pozytywnym elementem jest również jakość portfela zleceń. Wiele podpisanych umów w okresie sprawozdawczym już dziś daje naszej spółce solidny portfel zamówień na lata 2016 i 2017, wynoszący ok. 900 mln zł" - napisał Gołąbiecki w komentarzu do wyników.

Według prezesa, portfel spółki w segmencie budownictwa modułowego na 2016 r. jest "niemalże zamknięty".

"Nasz segment budownictwa modułowego wykazuje stabilne marże - ten obszar działalności przewiduje w roku bieżącym kontynuację wyników. Obecnie można stwierdzić, iż portfel zamówień na rok 2016 jest niemalże zamknięty. Pracujemy także - wspólnie z partnerem norweskim - nad pierwszym projektem deweloperskim, szacujemy, że wszelkie zgody administracyjne otrzymamy jeszcze w bieżącym roku. Nie zaprzestajemy również prac nad obecnością naszych produktów modułowych na innych rynkach skandynawskich" - czytamy dalej.

Unibep podtrzymuje, że jest gotowy do budowy dróg ekspresowych i autostrad.

d264bm1

"Niestety, dotychczas nie udało nam się pozyskać kontraktu na drogi ekspresowe na naszym północno-wschodnim rynku. Chciałbym podkreślić, że organizacyjnie i technologicznie jesteśmy przygotowani, by pracować nad pozyskaniem kontraktów o najwyższych wymaganiach, m.in. na drogi szybkiego ruchu i autostrady. Co istotne, jesteśmy gotowi prowadzić prace nie tylko w na terenie naszej dotychczasowej działalności, czyli na terenie Polski północno-wschodniej" - napisał także prezes.

W dniu publikacji raportu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała, że konsorcjum Porr Polska Infrastructure i Unibep złożyło najtańszą ofertę, wartą 404,47 mln zł brutto, na rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku węzeł Poręba (bez węzła) - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej, o długości ok. 16,1 km.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d264bm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d264bm1
d264bm1