Trwa ładowanie...
d3ggodz
20-05-2016 08:37

UniCredit rozważa sprzedaż Banku Pekao, możliwe inne opcje - prasa

Warszawa, 20.05.2016 (ISBnews) - UniCredit SpA rozważa sprzedaż pakietu akcji FinecoBanku i dokonuje przeglądu swoich aktywów w Polsce i Turcji jako opcji na zwiększenie kapitałów, podał Bloomberg, powołując się na nieoficjalne źródła "zaznajomione ze sprawą". Inne opcje to m.in. możliwość zmiany prezesa UniCredit, podały źródła.

Share
d3ggodz

"UniCredit przygląda się takim możliwościom, jak sprzedaż 15% Fineco, powiedziały źródła, które nie chciały zdradzić swojej tożsamości, ponieważ rozmowy mają charakter prywatny. Bank rozważa także sprzedaż pakietów w tureckim Yapi ve Kredi Bankasi AS oraz w Banku Pekao w Polsce, dodał. Nie podjęto żadnej decyzji, a na przegląd może wpłynąć ewentualna zmiana w zarządzie, powiedziały też źródła" - czytamy w depeszy agencji.

Bloomberg podał też, powołując się na nieoficjalne źródła, że inwestorzy chcą rezygnacji prezesa UniCredit Federico Ghizzoni'ego. Agencja przypomina, że prezes wielokrotnie wykluczał sprzedaż aktywów, co sprawiło, że UniCredit jest obecnie jednym z najsłabiej dokapitalizowanych banków w Europie.

W 2014 r. UniCredit pozyskał 673 mln euro ze sprzedaży 30% Fineco. Nadal posiada 66% akcji, a 15-proc. pakiet miałby wartość - według obecnych wycen rynkowych - ok. 600 mln euro, podał też Bloomberg.

W grudniu ub.r. Ghizzoni powiedział w wywiadzie dla ISBnews, że poza bankiem na Ukrainie UniCredit nie planuje sprzedaży innych aktywów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Oceniał wówczas, że według UniCredit kapitał zainwestowany w Polsce przynosi dobry, oczekiwany wzrost biznesu. Podkreślał też, że celem grupy nie jest maksymalizowanie dywidendy, ale dalszy rozwój Banku Pekao.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Posiada obecnie ponad 8 tys. placówek i zatrudnia ok. 146 tys. pracowników. UniCredit jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

(ISBnews)

d3ggodz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ggodz
d3ggodz