Trwa ładowanie...
d1gyy61

Unijne środki na założenie firmy będą zwolnione z podatku

Ministerstwo Finansów chce zwolnić z PIT środki unijne otrzymane przez podatników na założenie firmy - dowiedziała się "Gazeta Prawna". Zwolnienie ma obowiązywać dopiero od 2010 roku.
Share
d1gyy61

Zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z ryczałtu ewidencjonowanego będą środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich. A także płatności na realizację projektów w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich, otrzymane z BGK, z wyłączeniem płatności otrzymanych przez wykonawców.

Według gazety, ministerstwo przewiduje też projekt przepisów wprowadzających nową ustawę o finansach publicznych, która wprowadza zmiany do ustawy o PIT oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. Zmiany te mają jednak wejść w życie dopiero 1 stycznia 2010 r.

"GP" dotarła do pisma Ministerstwa Rozwoju Regionalnego skierowanego do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, z którego wynika, że od pieniędzy otrzymanych z funduszy unijnych na założenie własnej działalności gospodarczej trzeba odprowadzić podatek dochodowy.

W opinii instytucji zarządzającej programem Kapitał Ludzki, środki przekazane uczestnikom tego projektu na rozwój przedsiębiorczości lub wsparcie pomostowe nie podlegają zwolnieniu z PIT - czytamy w "Gazecie Prawnej".

d1gyy61

Podziel się opinią

Share
d1gyy61
d1gyy61