Trwa ładowanie...
dlvsti6

Unijny komisarz: zasada jakości życia obywateli jest kluczowa (krótka3)

Jeżeli mamy przemyśleć jeszcze raz projekt europejski, to powinniśmy to uczynić w oparciu o podstawową zasadę jakości życia - mówił komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis we wtorek podczas sesji inaugurującej 26. Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Share
dlvsti6

Według niego jakość życia to podstawowy imperatyw Unii Europejskiej. "Jak przywrócić Europę ludziom, jak sprawić by czuli, że Europa jest ich, czymś co noszą w kieszeni, ponad to, co daje im własne państwo" - pytał unijny komisarz podczas sesji pod hasłem "Stabilna gospodarka w niestabilnych czasach".

Jak mówił Andriukaitis, nawet w niestabilnych czasach zgadzamy się, co do podstaw UE: poszanowania prawa i praw człowieka oraz demokracji. "To tło, które stanowi podwalinę, kamień węgielny budynku europejskiego. To nasz atut, który pozwala nam się rozwijać" - powiedział.

Komisarz zaznaczył, że w każdym z krajów unijnych czają się niebezpieczeństwa, jak np. Brexit w Wielkiej Brytanii. Jak ocenił, Komisja Europejska nie może być tylko "policjantem pilnującym traktatów". Zapewnił, że KE "nie zajmuje się interesami korporacji, zapominając o problemach zwykłych obywateli UE".

dlvsti6

Zdaniem komisarza UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Unia Europejska nie może funkcjonować bez innowacji, czego przykładem jest kierowana przez niego dyrekcja. "Sektor ochrony zdrowia jest bardzo innowacyjny, sektor ochrony żywności posiada też ogromny poziom innowacyjności" - mówił.

"Powinniśmy w sposób inteligentny regulować naszą gospodarkę. Bez silnych i dobrych regulacji nie da się powstrzymać np. rozprzestrzeniania chorób zwierząt. Musimy mieć standardy i normy, ale regulacja musi być innowacyjna, bez przerostu biurokracji i regulacji" - zaznaczył.

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6