Trwa ładowanie...
d2w3haz
d2w3haz

Unima2000 liczy na 'bardzo udane' drugie półrocze

Warszawa, 07.06.2016 (ISBnews) - Unima2000 Systemy Teleinformatyczne spodziewa się, że "bardzo dobrej" II połowy bieżącego roku i analizuje kolejne obszary, które mogą w przyszłości "znacząco" zwiększyć zyski, poinformował prezes Krzysztof Kniszner.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2w3haz

"Wchodzimy w obszar produkcji software dedykowanego pod każdego klienta. Widzimy taką potrzebę u naszych kontrahentów, a mamy dobrą markę i solidne zasoby, aby sprostać temu wyzwaniu. Analizujemy także kolejne obszary, które w kolejnych okresach mogą znacząco zwiększyć zyski Grupy Unima2000" - powiedział Kniszner, cytowany w komunikacie.

W okresie styczeń-marzec 2016 roku skonsolidowane przychody wzrosły o 5%, do 6 558 tys. zł, a wynik EBITDA - o 12%, do 443 tys. zł.

"Dzięki pracy wykonanej w obszarze zwiększania efektywności, pomimo niższych przychodów na poziomie jednostkowym, wypracowaliśmy wyższą o 3 pkt proc. marżę brutto. Pozwoliło to na uzyskanie dodatnich wyników zarówno na poziomie skonsolidowanym, jak i jednostkowym - dodał prezes Unima 2000.

d2w3haz

Wskazał, że stabilna sytuacja finansowa spółki po roku 2015 oraz dobre perspektywy rozwoju sprawiły, iż zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy wyższej o 18% niż za rok poprzedni. O wypłacie dywidendy zadecydują akcjonariusze podczas walnego zwołanego na 14 czerwca br. Propozycja zarządu mówi o 20 gr wypłaty na akcję, co oznacza dla obecnego kursu akcji stopę dywidendy na poziomie 8%, podano równiez.

"Korzystny wpływ na koszty funkcjonowania Grupy Unima2000 w kolejnych okresach ma przeprowadzone w bieżącym kwartale połączenie spółek zależnych Lockus (konferencje, szkolenia, wydarzenia projektowe) oraz Teleinvention (usługowe call i contact center). Uproszczona w ten sposób struktura grupy kapitałowej obejmuje spółkę Unima2000 Systemy Teleinformatyczne oraz jej dwie spółki zależne - spółkę Lockus oraz spółkę IQnet (Business Performance Improvement, usługi HR)" - czytamy dalej.

"W ostatnich miesiącach rozpoczęliśmy realizację nowych projektów, jesteśmy także w licznych postępowaniach przetargowych. Spodziewam się, że druga połowa roku, która wkrótce się rozpocznie, będzie bardzo dobrym okresem dla Grupy Unima2000" - podsumował Kniszner.

Unima 2000 to integrator i dostawca rozwiązań IT oraz systemów telekomunikacyjnych. Firma ma contact center na 250 stanowisk. Od 2006 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d2w3haz

Podziel się opinią

Share
d2w3haz
d2w3haz