Trwa ładowanie...
d3ngyzl

UOKiK udzielił warunkowej zgody UPC na kupno operatora Aster (opis)

05.09. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił warunkowej zgody UPC na przejęcie operatora kablowego Aster - powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Małgorzata...

d3ngyzl
d3ngyzl

05.09. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił warunkowej zgody UPC na przejęcie operatora kablowego Aster - powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Małgorzata Cieloch.

"UOKiK udzielił warunkowej zgody na przejęcie przez UPC Aster" - powiedziała Cieloch.

"Zgodnie z decyzją UOKiK, UPC Polska może przejąć kontrolę nad Aster, jeśli w okresie 18 miesięcy od jej wydania, w Krakowie i Warszawie odsprzeda część sieci należącą do Aster, w budynkach, w których usługi dotychczas świadczyły obie spółki. Sprzedaż musi nastąpić na rzecz przedsiębiorstw spoza grupy kapitałowej przejmującego, po zatwierdzeniu transakcji przez UOKiK" - podał Urząd w komunikacie przed konferencją prasową.

UOKiK poinformował, że w trakcie postępowania antymonopolowego zwrócił uwagę, iż wśród spółek świadczących usługi płatnej telewizji kablowej działających na terenie Krakowa i Warszawy zdecydowanie najsilniejszymi są Aster i UPC Polska. Potwierdzają to udziały rynkowe, łącznie dla spółek wahające się w każdych z miast między 50 a 60 proc. To znacznie więcej od przewidzianych przez ustawę antymonopolową 40 proc. wiązanych z posiadaniem pozycji dominującej.

d3ngyzl

Zdaniem UOKiK-u realizacja transakcji doprowadziłaby do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku usług dostępu do płatnej telewizji oraz szerokopasmowego stacjonarnego dostępu do internetu na terenie tych dwóch miast, ze szkodą dla odbiorców.

W pierwszych dniach grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, podpisał umowę kupna od funduszu Mid Europa Partners 100 proc. udziałów operatora Aster za 870 mln zł. Łączna cena nabycia, wliczając dług sieci Aster w wysokości ok. 1,53 mld zł, wyniosła ok. 2,4 mld zł.

gsu/ morb/ ana/

d3ngyzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngyzl