Trwa ładowanie...
dfbnop2
uokik
07-12-2010 12:09

UOKiK wydał zgodę na sześć transakcji (komunikat)

...

dfbnop2
dfbnop2

07.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Warszawskie Centrum Handlowe Promenada może zmienić właściciela. Konkurencji nie naruszy także przejęcie Internetowej Platformy Obrotu Energią Elektryczną. Ponadto Prezes UOKiK wydała zgody na cztery inne transakcje.

Zgodnie z decyzją Prezes Urzędu spółka MD Poland I może kupić Centrum Handlowe Promenada. MD Poland I należy do grupy kapitałowej Atrium European Real Estate Limited, która jest m.in. właścicielem centrów handlowych w kilkunastu miastach Polski, w tym Reduta i Targówek w Warszawie. Właścicielami CH Promenada są spółki Savana Investments i Poldrim - posiadające również centra handlowe w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Sosnowcu.

Druga zgoda dotyczy zakupu przez Giełdę Papierów Wartościowych, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i WSEInfoEngine części mienia spółki Elbis, w postaci Internetowej Platformy Obrotu Energią Elektryczną (POEE). WSEInfoEngine jest spółką zależną GPW, a Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zajmuje się m.in. rejestracją papierów wartościowych i rozliczaniem transakcji na Giełdzie. Przedmiotem działalności POEE jest m.in. handel energią elektryczną, uprawnieniami do emisji CO2 oraz prowadzenie Platformy Obrotu Biomasą.

dfbnop2

Zastrzeżeń Urzędu nie budzi również przejęcie przez Iglotex spółek: LMJ i LMJ Holding. Iglotex prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji mrożonek - głównie pizzy, zapiekanek, wyrobów ziemniaczanych i mącznych. LMJ i LMJ Holding również specjalizują się w produkcji żywności mrożonej, przede wszystkim ryb. W wyniku transakcji Iglotex nabędzie udziały dające spółce prawo do 100 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników LMJ i LMJ Holding.

Prezes UOKiK wyraziła również zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez HEPP IV Management oraz Neinver Polska. Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność m.in. w zakresie kupna, sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Celem transakcji jest posiadanie przez jej uczestników 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Neinver, która jest właścicielem centrum handlowego Galeria Malta w Poznaniu.

Następna transakcja dotyczy przejęcia przez spółkę Paged Fabryki Sklejka-Pisz. Paged zajmuje się sprzedażą sklejki i płyt drewnopochodnych, jej spółka zależna - Paged-Sklejka oraz Sklejka-Pisz produkują te towary. Planowana koncentracja ma na celu stworzenie grupy kapitałowej zdolnej do konkurowania na rynku globalnym.

Ostatnia z decyzji dotyczy rynku paliwowego. Konkurencji na terenie Polski nie naruszy przejęcie przez Keele Oy spółek Oy Shell Ab oraz AB Svenska Stell.

dfbnop2

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

dfbnop2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfbnop2