Trwa ładowanie...
d2tmjic

UOKiK zgadza się na przejęcie kontroli przez PKO Leasing nad Raiffeisen Leasing

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing - poinformował w piątek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Transakcja - jak podaje - nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Share
d2tmjic

Planowana koncentracja polega na przejęciu wszystkich akcji kapitału zakładowego Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing. "Postępowanie UOKiK nie wykazało zagrożeń dla konkurencji. Łączny udział w rynku usług leasingowych nie przekroczy 20 proc." - wskazał Urząd.

UOKiK przypomina, że wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK 17 października. Wyjaśnia, że PKO Leasing prowadzi działalność w zakresie leasingu finansowego i operacyjnego, oferując produkty i usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także klientów strategicznych. Spółka wchodzi w skład Grupy PKO BP.

Raiffeisen Leasing Polska zajmuje się zaś leasingiem oraz udzielaniem pożyczek finansowych. Przejmowana spółka należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Raiffeisen Zentralbank Oesterreich.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie dwóch lat od ich wydania.

d2tmjic

Podziel się opinią

Share
d2tmjic
d2tmjic