Trwa ładowanie...
djwvuwc

UOKiK: zgoda na koncentrację - Bilifinger Berger (komunikat)

...

djwvuwc
djwvuwc

16.04. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Bilfinger Berger kontroli nad spółką Tebodin.

Niemiecka spółka Bilfinger Berger stoi na czele grupy kapitałowej prowadzącej międzynarodową działalność m.in. w sektorze budownictwa oraz zarządzania nieruchomościami. Holenderska spółka Tebodin świadczy usługi doradcze i inżynieryjne. W wyniku koncentracji Bilifinger nabędzie wszystkie udziały w kapitale zakładowym Tebodin.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

djwvuwc

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

Przypominamy o konkursie dla dziennikarzy "Libertas et Auxilium". Autorzy artykułów i audycji na temat ochrony konkurencji lub konsumentów (niekoniecznie związanych z UOKiK) mogą wygrać 10 tys. zł. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia. Nie zmarnuj tej szansy! Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej.

djwvuwc

Dodatkowe informacje dla mediów: Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa Tel. 22 827 28 92, 55 60 314, 55 60 430 Fax 22 826 11 86 E-mail: malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

djwvuwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djwvuwc