Trwa ładowanie...
d2idbqj

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d2idbqj
d2idbqj

25.01. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Sanhua Appliance Systems kontroli nad spółkami grupy Aweco

Sanhua Appliance Systems (Niemcy) jest producentem i dostawcą m.in. komponentów do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Przejmowane spółki należą do grupy Aweco (Niemcy). Prowadzą działalność m.in. w zakresie produkcji i sprzedaży części do wybranych artykułów gospodarstwa domowego (m.in. pralek, suszarek, zmywarek do naczyń i ekspresów do kawy). W wyniku koncentracji Sanhua Appliance Systems przejmie kontrolę nad 10 spółkami grupy Aweco.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

d2idbqj

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2idbqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2idbqj