Trwa ładowanie...
d4fy1ne
16-12-2015 08:19

Ursus ma 65 mln zł kredytu w Pekao na finansowanie umowy w Tanzanii

Warszawa, 16.12.2015 (ISBnews) - Ursus uzyskał wielocelowy limit kredytowy w wysokości 65 mln zł w Banku Pekao na realizację płatności oraz finansowanie akredytyw na zakup materiałów do produkcji ciągników, w ramach kontraktu z tanzańską spółką The National Service Corporation Sole (SUMA JKT), podał Ursus.

Share
d4fy1ne

"Udzielony limit kredytowy obowiązuje do dnia 30 grudnia 2016 r. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowi pełnomocnictwo do dysponowania rachunkami emitenta prowadzonymi przez bank, na które będą przekazywane płatności należne emitentowi z tytułu realizacji kontraktu z SUMA JKT, oraz weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i ustalane w oparciu o stopę WIBOR/ EURIBOR/ LIBOR 1M powiększoną o marżę banku" - czytamy w komunikacie.

Ursus będzie dokonywał spłat kredytu ze środków z tytułu wpływów z kontraktu, wskazano również.

"Emitent dokona spłaty pierwszej transzy kredytu w kwocie 8 800 000 USD ze środków pochodzących z zaliczki przewidzianej postanowieniami ww. kontraktu. Spłata pozostałych transz kredytu będzie następować wraz z otrzymaniem kolejnych wpływów z SUMA JKT. Spłaty te będą stanowić 24% wartości każdej płatności otrzymanej z SUMA JKT w związku z realizacją kontraktu" - czytamy dalej.

Pod koniec października Ursus podał, że dostarczy 400 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD w ramach umowy o wartości 55 mln USD, podpisanej ze spółką The National Service Corporation Sole (SUMA JKT) z siedzibą w Dar es Salaam (Tanzania). We współpracy z tą spółką Ursus chce zaopatrywać w traktory i maszyny rolnicze całą południową Afrykę.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)

d4fy1ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fy1ne