Trwa ładowanie...
d200i6d

Urząd Marszałkowski: marszałek sprowadził do kraju ok. 2 tys. turystów (komunikat)

...

d200i6d
d200i6d

05.07. Warszawa - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego informuje:

Marszałek województwa mazowieckiego sprowadził już do kraju ok. 2000 klientów biura podróży Sky Club. Wśród nich znalazło się 800 turystów, którzy wczoraj zgodnie z planem zakończyli swój wypoczynek. Kolejnych 1090 osób powróci do kraju jeszcze dzisiaj.

Także dzisiaj marszałek województwa mazowieckiego złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club.

- W ciągu ostatniej doby od upadku biura podróży Sky Club udało nam się zorganizować powrót do kraju dla blisko 2 tys. osób. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z konsulami, którzy na bieżąco informują nas o sytuacji turystów przebywających poza granicami. Do końca tego tygodnia chcemy sprowadzić do Polski te osoby, które z różnych przyczyn nie mogą kontynuować wypoczynku. Pozostali turyści, którzy mają opłacone hotele i pobyt, powrócą do kraju według planu. Oczywiście na bieżąco będziemy monitorować ich sytuację - pokreślił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

d200i6d

- Składam także do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób - klientów spółki.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego organizują powrót do kraju ok. 5 tys. klientów biura podróży Sky Club. Po pierwsze monitorują sytuację turystów za granicą, weryfikując listy otrzymywane od biura podróży Sky Club. W każdym z miejsc, w których przebywają turyści, sytuacja jest inna. Część z nich ma możliwość kontynuowania urlopu, kolejni mogą pozostać w hotelach np. około kilku dni. Niestety, zdarzają się też przypadki wykwaterowywania ludzi z hoteli. Te grupy są w pierwszej kolejności sprowadzane do kraju.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi, które na bieżąco monitorują sytuację turystów na miejscu w hotelach.

Wczoraj do Polski powróciło już ok. 1000 osób, z czego 800 zgodnie z planem. Turyści wracali z Egiptu (Sharm el Sheikh - 450 osób, z czego 277 planowo), z Turcji (Antalya 183 osoby) oraz z Grecji (Korfu - 245 osób, Kreta - 138 osób).

d200i6d

Dzisiaj do kraju powróci kolejnych ponad 1090 osób. Będą to powroty z Grecji (Korfu - 139 osób), Hiszpanii (Ibiza - 19 osób, Teneryfa - 147 osób), Turcji (Bodrum - ok. 340 osób). Do Polski wrócą wszyscy turyści przebywający w Maroku (230 osób) oraz Tunezji (153 osób).

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik powołał specjalny zespół, który monitoruje sytuację i udziela wszelkich informacji związanych z upadłością biura. Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544. Wszelkie niezbędne informacje są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego - www.mazovia.pl

4 lipca br. biuro podróży Sky Club sp. z o.o. poinformowało marszałka województwa mazowieckiego o złożeniu wniosku o upadłość. Urząd Marszałkowski natychmiast podjął działania mające na celu udzielenie pomocy turystom i organizację powrotu do kraju klientów biura przebywających poza granicami kraju.

d200i6d

Urząd Marszałkowski jest zobowiązany na mocy ustawy o usługach turystycznych do zapewnienia turystom powrotu do kraju. Samorząd województwa mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania Sky Club Sp. z o.o. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały, będą wypłacane do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej - 25 mln zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d200i6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d200i6d