Trwa ładowanie...

USA. Na spadkobiercę z Polski czeka 300 tys. dolarów

300 tys. dolarów (ok. 1 mln złotych) czeka na spadkobiercę z Polski w stanie Illinois w USA. Spadek nie będzie jednak czekać w nieskończoność - jeżeli Polak się po niego nie zgłosi w określonym czasie, to pieniądze mogą przepaść.

Share
USA. Na spadkobiercę z Polski czeka 300 tys. dolarów
Źródło: Pexels
d4e7ryu

Prawo spadkowe w Stanach Zjednoczonych przewiduje, że jeżeli spadkobierca nie zgłosi się sam po spadek, to może on przepaść. Polskim spadkobiercom uzyskać spadek w USA pomaga kancelaria Baran&Pluta.

- W USA nie funkcjonuje prawo do zachowków i dlatego dużo bardziej niż w Polsce popularne jest sporządzanie testamentów, a wtedy majątki często są przepisywane na osoby obce czy na fundacje - tłumaczy mecenas Joanna Pluta w rozmowie z MarketNews24.pl.

Do odzyskania spadku niezbędnym jest znajomość numeru konta bankowego osoby zmarłej. Jak tłumaczy mec. Pluta, najczęściej spadkobiercy poszukują na swoich kontach zarejestrowanych przelewów od osób zmarłych.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rząd szykuje się na drugą falę. "Pracujemy nad strategią"

- W naszej kancelarii mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami, że podczas wesela małżonkowie otrzymywali przelew bankowy na 5 tys. dolarów, a znając numer tego konta, mogliśmy sprawdzić, kto jest beneficjentem - opowiada Pluta w rozmowie z "Faktem".

d4e7ryu

Czytaj też: <a href="https://finanse.wp.pl/ceny-nad-polskim-morzem-rachunek-potrafi-zaskoczyc-6536614935524993a" target="_blank">Ceny nad polskim morzem. Rachunek potrafi zaskoczyć</a>

Polonia w Stanach Zjednoczonych liczby ok. 10 mln osób. To oznacza, że spadkobierców w Polsce może być znacznie więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e7ryu

Podziel się opinią

Share
d4e7ryu
d4e7ryu